Сторінками минулого 01.11.2018

Сторінками минулого 01.11.2018

30 років тому
Народження Руху
«На звітно-виборних партійних зборах Київської міської організації Спілки письменників України 1 листопада 1988 р. Віктор Терен обґрунтував необхідність реалізації ідеї так: «Назріла потреба створення на добровільних засадах ініціативної групи письменників на підтримку Перебудови, яка б найпершим своїм завданням визначила об’єднання в одну організацію всіх перебудовчих сил у республіці, консолідацію цих сил. Підкреслюю – сил, мета яких є втілення в життя рішень ЧШЧ Всесоюзної партійної конференції. Ініціативна група мусить розробити проект спільної програми Народного руху за Перебудову».
(«Літературна Україна», 1988 р.).

20 років тому
Глум над Василем Стусом
На листопадовій сесії облради підтримали запит депутата Івана Корсака до прокурора області Андрія Гіля та Рожищенського міського голови Сергія Замлинного. У виступі Іван Корсак заявив: Перейменування у м. Рожище вулиці, яка носила славетне ім’я Василя Стуса, на вулицю імені пана Ліпкана, який нині мешкає в Умані, викликало хвилю обурення в усій Україні та за її межами… Ініціатори та виконавці цього немислимого акту кинули тлусту і велику пляму ганьби на всю Волинь та її громаду. Тому звертаюся з запитом про повернення вулиці імені одного з найвидатніших українців сучасності». Та запит депутата Івана Корсака жодним чином не вплинув на перебіг ситуації: вулиця імені Анатолія Ліпкана залишилася…».
(«Наш край», 2008 р.).
На фото з «Вікіпедії»: Іван Корсак.

10 років тому
Садиба і сокира
 «В с. Піща Шацького р-ну воюють громада і місцева влада за колишній маєток панів Гутовських, внесений до загальнодержавного реєстру пам’яток історії. Місцева влада в особі сільського голови Тетяни Гущі архітектурний комплекс розділила на паї, в облдержадміністрації виступили проти. Говорять, що є інвестор, який перетворить колишній маєток на туристичний об’єкт. Але… Коли інвестори приїхали в с. Піща, до них вибіг із сокирою чоловік Тетяни Гущі з криками «Та я вашу машину порубаю!».
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%