Соцмережі – це зло чи добро?

Соцмережі – це зло  чи добро?


Сьогоднішній світ важко уявити без соцмереж та інтернету. Так вже всі звикли, що соціальна мережа – це чи не найкращий спосіб спілкування з людьми не тільки на відстані, а й буквально поряд, що ніхто вже й не уявляє своє життя без цього засобу комунікації! Але що прийшло до нас разом із чудесами спілкування: плюс чи мінус?

Сьогодні будь-хто, не виходячи з дому, може вирішити важливі питання одним повідомленням. Словом, соціальні мережі можна назвати рушійними силами, які значно спростили людям життя. Однією із найпопулярніших соцмереж є Instagram, хоча й у нього дуже багато потужних конкурентів. Це  місце, де можна не тільки спілкуватися, виставляти фото і обмінюватися лайками, а й створити власний бізнес і заробляти чималі гроші.
До приладу можна привести сторінки інтернет-магазинів в Instagram. Як відомо, зараз великою популярністю користуються покупки в інтернеті. Адже ми таким чином економимо свій час, швидко обираємо те, що нам потрібно, а ще там можна знайти речі значно дешевше тих, що в магазині. 
Та не варто забувати й про те, що соцмережами потрібно користуватися обережно. Адже якщо постійно «зависати» в цій павутині, то людина мимоволі стає залежною від них. Внаслідок цього вона стає замкнутою, дратівливішою, живе віртуальним життям. 
Тож яким соцмережам молоді люди надають перевагу та скільки часу в середньому на них витрачають? Своїми думками з приводу цього зі мною поділилась молодь Волині.

Катерина, 20 років, студентка:«Соцережами я почала користуватись ще у восьмому класі, а це довгих 9 років назад. Починалося все примітивно з «Вконтакте», щоб спілкуватися з однокласниками і друзями в мережі. Десь на курсі другому я зареєструвалась в Instagram – тепер це моя улюблена соцмережа. Можу сказати, що трохи залежна від неї, бо скинути щодня фото в інстасторі стало ж такою ж звичкою, як пити щоранку каву чи підфарбовуватися. Після пари перших світлин, які опублікувала на своїй сторінці, мене почали хвалити друзі та знайомі за вміння гарно фотографувати. Я почала все частіше і частіше це робити, тому фотошутінг перетворився на моє улюблене хобі. Зараз я дуже багато подорожую і дуже рідко буваю вдома, тому всі мої родичі та знайомі можуть спостерігати за моїм життям у мережі. Мені це дуже подобається, адже саме так можна завжди залишатись на пульсі подій та сконтактуватися з будь-ким, просто написавши повідомлення у дірект». 
Соцмережі – це також хороша платформа для знайомств. В Україні це ще не так сильно поширено, а от в Німеччині майже 90% молоді шукають друзів і «другі половинки» саме в мережі. Це набагато легше, адже непряма комунікація на початку спілкування надає впевненості обом юзерам, адже тоді відсутні багато комплексів, які часто можна отримати, говорячи з кимось уперше наживо.
«Я сама маю багато хороших знайомих, з якими познайомилась саме в Instagram. Існує, звичайно, й інша сторона медалі, коли різні психопати можуть писати неприпустимі речі, пропонуючи гроші за стосунки і т. п. У цьому випадку рятує чарівна фунція «блокувати контакт» та «повідомити про спам». В інших випадках соцмережі – це доволі класна річ, де можна висловлювати думки, поширювати важливу інформацію та й просто відпочивати, дивлячись кумедні відео про котиків. Загалом я провожу з годину у «Всесвітній павутині» щодня та не менше трьох на вихідних, якщо я не мандрую, а залишаюсь дома», – каже Катерина.

А от Іванна, 19-річна студентка, не приховує й інших емоцій:«Соцмережі є невід‘ємною частинкою мого життя. Ще років 5 тому я навіть і подумати не могла, що не зможу жити без Instagram, Telegram та Viber. 
Тепер же я щоранку оновлюю стрічку в Іnstagram та дізнаюсь усі найцікавіші новини саме звідси. Зараз саме ця соцмережа для мене ніби книга, в якій ти можеш знайти абсолютно все. Я люблю читати пости про заклади, новинки в сфері шоу-бізнесу та кіно, банально люблю дивитись гарні фото та у кожному знаходити щось для себе. Іnstagram для мене те місце, де я можу знайти все про всіх. Як би дивно це не звучало, та я, як і кожна сучасна людина, проводжу тут надзвичайно багато часу і усвідомлюю, що я частково залежна від соцмереж, бо ж не можу провести і дня, аби не заходити сюди...

Вікторія, 23 роки, журналіст порталу «Під Прицілом», теж не приховує, що з соцмережами – «на ти». 
«Соцмережі для мене не дуже важливі. Але вони допомагають знайти людей, із якими ти давно втратив спілкування, часто нагадають про якісь важливі події в твоєму житті, особливо у наш час – час цифрових технологій, інтернету та техніки, коли багато людей просто живуть соціальними мережами з різних причин: бо всі там є; там можна познайомитись з цікавими людьми; зробити покупки і т. д. Щодо мене, то я використовую такі мережі як Instagram та Facebook — стандартні соцмережі, в яких «сидить» практично все населення —  і молодь, і старше покоління (не говорю про літніх людей, адже багато з них навіть не знає, що це таке, хоча дідусі чи бабусі, які мешкають в місті, можуть проводити свій вільний час в Facebook. Instagram я використовую тільки для того, аби побачити, як живе та чи інша людина: де вона буває, чим займається і таке подібне. На це я витрачаю, сумарно, до1 години на день.
У Facebook я проводжу 60% свого часу, оскільки у мене робота пов’язана із цією соціальною мережею, тому вона відкрита у мене постійно. Що стосується вихідного, то я практично цю мережу навіть не відкриваю, тільки в тому випадку, якщо хтось напише, і все».

Вікторія, 23 роки, журналіст порталу «Під Прицілом», теж не приховує, що з соцмережами – «на ти». «Соцмережі для мене не дуже важливі. Але вони допомагають знайти людей, із якими ти давно втратив спілкування, часто нагадають про якісь важливі події в твоєму житті, особливо у наш час – час цифрових технологій, інтернету та техніки, коли багато людей просто живуть соціальними мережами з різних причин: бо всі там є; там можна познайомитись з цікавими людьми; зробити покупки і т. д. Щодо мене, то я використовую такі мережі як Instagram та Facebook — стандартні соцмережі, в яких «сидить» практично все населення —  і молодь, і старше покоління (не говорю про літніх людей, адже багато з них навіть не знає, що це таке, хоча дідусі чи бабусі, які мешкають в місті, можуть проводити свій вільний час в Facebook. Instagram я використовую тільки для того, аби побачити, як живе та чи інша людина: де вона буває, чим займається і таке подібне. На це я витрачаю, сумарно, до1 години на день.
У Facebook я проводжу 60% свого часу, оскільки у мене робота пов’язана із цією соціальною мережею, тому вона відкрита у мене постійно. Що стосується вихідного, то я практично цю мережу навіть не відкриваю, тільки в тому випадку, якщо хтось напише, і все».

Так студентка, 20-річна Ольга ділиться таким досвідом: «Для більшої частини молоді (та й не тільки!) соцмережі відіграють неабияке значення. І я тому не вийняток. З одного боку радію, бо це спрощує життя: можна придбати все, що забажаєш, за декілька хвилин, або ж дізнатися мало не про все на світі. Але є й мінуси, бо там  менше живого спілкування і більше посмішок у вигляді стікерів і смайлів. Світ робиться дедалі штучнішим... Прикро. Я це розумію, але все одно відкриваю сторінку в Instagram. Ним користуюсь найчастіше. Там найцікавіше. Друге місце — Viber. Зазвичай, якщо потрібно вирішити якісь справи. Facebook використовую лише через навчання. Коли «Вконтакте» закрили, то треба було негайно відновлювати віртуальний зв’язок із групою, університетом –  ось і знайшли вихід. На Instagram у мене йде часу дуже багато. Інколи навіть задумуюсь про певну залежність. Як тільки є вільна хвилина — одразу відкриваю його. Навіть, коли хочу зайти в іншу програму, можу автоматично зайти в Instagram. 
Але, все ж, соцмережі корисні. Якщо в міру! Швидкий обмін інформацією, доступ до неї... Навіть, коли й наче зайнятий –  в університеті або ж на роботі –ти можеш швиденько зайти і написати, що потрібно».

Марія, 20 років, студентка. І вона не може уявити свого життя без соцмереж, хоча ставиться до них набагато обережніше від однолітків.«Соцмережі у моєму житті не посідають якогось особливого місця. Я використовую їх переважно для того, аби спілкуватися з друзями, адже це дуже зручно. Найчастіше я використовую Telegram, оскільки це найшвидший месенджер, також декілька хвилин в день я витрачаю на Instagram. Для ділового спілкування інколи використовую Viber та Facebook. Раніше на соцмережі я могла витрачати 2-3 год., зараз я вважаю, що це марна трата часу – реальне життя набагато цікавіше і більш справжнє, тому соцмережі забирають в мене максимум 1 год. на день. Проте, в мене є багато друзів, які тепер взагалі не користуються соцмережами, адже вони в них «крали» занадто багато вільного часу. Можливо, я теж згодом прийму таке рішення, проте поки це неможливо, оскільки я – староста групи, і найпростішим способом зв’язатися з одногрупниками чи викладачами є саме соціальні мережі».

Богдан, 19 років, студент:«Соцмережі займають вагому нішу в моєму житті. Вони дають можливість моментально зв’язатися з потрібними людьми, які можуть знаходитися на іншому кінці світу. Я – громадський активіст, і переоцінити важливість соцмереж для мене дуже важко. Крім того, різноманітні сервіси не дадуть мені нудьгувати.
Конкретно числа перебування в «павутині» не знаю, та якщо брати в хвилинах, то воно велике. Лише на перегляди роликів в Youtube на день в мене виділено кілька годин. Кожен може знайти контент, що буде цікавий саме йому. В Facebook я дізнаюся про різноманітні події, які відбудуться в моєму місті. Telegram дуже зручний для переписки з друзями, а також для читання різних каналів, на які можна витратити багато часу. І після цього всього на кілька хвилин заходжу в Instagram, де стежу за життям друзів, знайомих чи гуртів, які я слухаю».

Світлана, 21 рік, вважає так:«Оскільки я працюю в сфері smm, то соцмережі мають для мене важливе значення, оскільки це моя робота. Найчастіше користуюся Фейсбуком, Інстаграмом та Пінтерестом. Якщо говорити про особисті соцмережі, то вони займають мінімум 2 години в день. Найбільше часу йде на Facebook, менше на Instagram».

І, насамкінець, власним досвідом поділилася Аліна, 18 років, студентка:«Соцмережі мені дозволяють спілкуватись з друзями і знайти корисну інформацію для себе. Найчастіше використовую lnstgram i Snapchat. На соцмережі в середньому кожного дня витрачаю 2 години».
Ось такі відповіді пролунали на просте запитання, як оцінювати соцмережі – мінусом чи плюсом. Але розмова на цю тему далеко не завершена. Бо ж добро нам принесла «Всесвітня павутина» чи зло?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%