В добру путь, «Фестиваль»!

В добру путь, «Фестиваль»!

У Луцьку 1-3 листопада вже вдруге відбудеться відновлений Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторської пісні та співаної поезії «ОБЕРІГ-2018»

Метою та завданням фестивалю є пошук та підтримка молодих виконавців у жанрах співаної поезії, авторської пісні, вдосконалення виконавської майстерності та покращення художнього рівня репертуару, відродження традиції всеукраїнських фестивалів.

Про це йшлося сьогодні, 1 листопада, під час прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю за участю членів організаційного комітету.

Конкурс відбудеться у номінації «авторська пісня» та «співана поезія».

До участі запрошені виконавці з творами на власні україномовні тексти (авторська поезія) та учасники , що мають музичні твори на вірші українських поетів. Вік учасників – від 16 років.

Як зазначив перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, це вже другий відновлений фестиваль. Перший вдалося провести минулого року за підтримки облради, зокрема фінансової ініціативи депутата Сергія Сівака.

«Ідея відновлення фестивалю «Оберіг» витала вже давно. І для її реалізації знайшлася політична воля», – наголосив Олександр Пирожик. Він також підкреслив, що фестиваль є некомерційним і неполітичним.

Сергій Сівак повідомив, що цьогорічний фестиваль відрізнятиметься виїзними концертами до Володимир-Волинського та Ковеля. Перш за все, це зумовлено бажанням популяризувати «Оберіг» та розширити його кордони.

«Фестиваль розпочнеться 1 листопада виїзним концертом у Володимир-Волинському, де дислокується 14-та ОМБ. Крім того, там проживає один із переможців колишніх фестивалів, ще тих, які проходили в 90-х», – розповів депутат облради.

Усі зібрані кошти будуть спрямовані, як і минулого року, на потреби 14-ї окремої механізованої бригади. До слова, усі квитки уже розпродані.

Член організаційного комітету Ігор Баранюк підкреслив, що відмінною рисою фестивалю є індивідуальна музика кожного з учасників дійства:

«Головна риса, на яку ми звертали увагу під час відбору учасників, – це особистісний характер оберіговської пісні виконавця, її соціальна основа».

Протягом трьох фестивальних днів на обласних сценах виступлять музиканти не тільки з Волині, а й із Донеччини, Дніпропетровщини, Черкащини, Чернігівщини, Київщини, Львівщини, Рівненщини, Хмельниччини та Тернопільщини. Загалом – близько 43 учасників. Як повідомили організатори, свою творчість представлять як уже відомі виконавці, так і ті, чиї імена ми почуємо вперше.

Зазначимо, що свої виступами волинян порадують вокальний дует заслужених артисток України Лесі та Галі Тельнюк, Василь Жданкін, Роман Коляда, Віталій Кириченко, Володимир Смотритель, Юрій Поліщук, Микола Більшевич та інші. А заключним заходом фестивалю стане гала-концерт у Палаці культури міста Луцька 3 листопада.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото Автора: під час прес-конференції.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%