«Рівні можливості» і Верховний Суд для Юлії Вусенко

«Рівні можливості» і Верховний Суд для Юлії Вусенко

Юлія Вусенко, яка має значний досвід роботи на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та «без п’яти хвилин» народний депутат України від списку «Самопомочі», програла процес щодо поновлення на посаді секретаря Луцької міськради в Верховному Суді України.


Отже,  рішення Луцького міськрайонного суду та Львівського апеляційного суду щодо поновлення депутата Луцької міськради від «Самопомочі» Юлії Вусенко на посаді секретаря Луцької міськради скасували у Верховному Суді. Про це йшлося під час пленарного засідання 48 сесії Луцької міськради 31 жовтня.

Як повідомив виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, за останні півтора року в міськраді відбувалися події, які по-різному трактувалися різними сторонами.

«Було багато звинувачень на адресу керівництва міськради в порушенні і недотриманні закону, це знайшло відображення у деяких ЗМІ, що писали ніби про скандали.
Як зауважив Григорій Пустовіт, 24 жовтня Верховний Суд скасував рішення суду першої інстанції та апеляційного суду щодо поновлення Юлії Вусенко на посаді секретаря міськради. Засідання судів, як вирішив Верховний Суд, повинні були проводитися за принципами рівності перед законом, а цього не було і суд першої інстанції та апеляційний суд ухвалювали необґрунтовані рішення.
Отже, попри те, що опоненти говорили, що керівництво міськради вело себе не згідно з законом, закон усе ж переміг і були скасовані рішення судів, які ухвалювалися без доказової бази. Григорій Пустовіт відзначив, що прокуратура одразу звернула увагу на те, що рішення суду першої інстанції не відповідало вимогам закону», – поінформували колеги з ІА «Волинські новини».
Оцінка подіям від Верховного Суду розставила всі крапки над «і», і питання щодо цього відпали: багато хто з депутатів з розумінням поставилися до того, що керівництво міськради у судах відстоює свої права, але багато хто відверто хотів звести через суд політичні рахунки.
Юлія Вусенко, як пишуть «Волинські новини», заявила,  що не ознайомилася наразі з цим рішенням Верховного Суду.
Радник Луцького міського голови, керівник фракції УКРОПу Ігор Поліщук зазначив, що вітає рішення Верховного Суду, яке скасувало попередні ганебні рішення судів. Судді, з його слів, були здивовані тим, як розглядалася справа, як виконувалися норми матеріального права і процесуальні норми – представників міськради навіть не викликали на засідання Львівського апеляційного суду. Щодо того, що Юлії Вусенко невідоме рішення суду, він зауважив, що та направляла заяву на розгляд справи без її участі.

Слід нагадати: Юлія Вусенко до обрання депутатом Луцької міськради від «Самопомочі» працювала і досі трудиться на юридичному факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін). Крім цього, вона фігурує в списках партії Андрія Садового як кандидат у народні депутати і в будь-який момент, якщо хтось інший із парламентарів цієї фракції складе повноваження, може увійти в Верховну Раду України нинішнього скликання. Проте Юлія Василівна тривалий час безуспішно переслідує іншу мету – за відсутності виборів нового Луцького міського голови як секретар міськради приступити до виконання його повноважень та замість Григорія Пустовіта отримати кермо влади в м. Луцьку.

Розуміючи всю безперспективність приходу до влади в м. Луцьку саме в такий спосіб, Юлія Вусенко, вочевидь, вирішила сконцентруватися на іншому напрямку: захисту ґендерних прав жінок. На сесії оголосили про створення нового міжфракційного об’єднання «Рівні можливості». До групи увійшли депутати Анна Мовяк, Алла Надточій, Олександр Лазука, Тарас Шляхтич та Юлія Вусенко, яку обрали головою групи.

«Розуміння того, що вона є необхідною у кожній раді всіх рівнів, прийшло до мене ще на стадії обрання депутаткою. Я радію з того, що колеги розділяють моє бачення даної ситуації і дякую кожному, хто уже долучився! Я запрошую усіх депутатів долучитися до нашої спільної праці», – наводять слова Юлії Василівни колеги з порталу «ВолиньPоst».

Роман УСТИМЧУК.

На фото Олени БУГАКОВОЇ: Юлія Вусенко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%