У Луцьку почастішали крадіжки з автомобілів

У Луцьку почастішали крадіжки з автомобілів

Дедалі частіше в обласному центрі Волині безпечно залишене в салоні автомобіля майно стає легкою здобиччю для крадіїв. Упродовж поточного року на території міста Луцька та Луцького району зареєстровано понад 200 крадіжок із автомобілів.

Про це інформує прес-служба прокуратури області.

Причина «популярності» злочину проста – зловмисникам зазвичай потрібно дуже мало часу, щоб відчинити транспортний засіб та поцупити гроші й цінні речі.

Лише останніми днями, проникнувши в авто, припарковане біля торгового центру «Слон», зловмисники викрали з нього 10 тис. грн. Розбивши скло в автомобілі, який очікував свого власника поряд з парком імені Лесі Українки, злодій розжився цінностями на суму 8 тис. грн.

Із припаркованого під житловим будинком на вулиці Ярощука в Луцьку злочинці поцупили жіночу сумочку з 9 тис. грн та банківськими картками, а із авто, яке стояло у дворі будинку на Київському майдані – електроінструменти на суму 10 тис. грн.

Проте, ці злочини можна було попередити, просто не залишаючи гроші та цінні речі в автівках.

Найпоширенішими способами крадіжок із автомобілів є:

·                     пошкодження скла транспортного засобу;

·                     підбір ключа чи пошкодження дверей автомобіля;

·                     використання сканера замка;

·                     прокол колеса автомобіля (відволікши водія, зловмисникам вдається скоїти крадіжку із салону транспортного засобу);

·                     вільний доступ до салону авто (злочинці користуються моментом, коли власник залишає машину відчиненою, знаходячись неподалік).

Щоб не стати жертвою таких злочинів, варто дотримуватись простих правил:

·                     Обладнайте автомобіль протиугінними приладами.

·                     Навіть якщо ваше авто знаходиться у власному гаражі, не залишайте ключі в замку запалювання, а цінні речі – в салоні. Подбайте і про те, щоб гараж був надійно зачинений.

·                     На вулиці залишайте автомобіль лише в освітлених місцях. Намагайтеся припаркувати автівку біля стіни будинку або якомога ближче до іншого автомобіля, щоб імовірному злодію було складніше потрапити всередину транспортного засобу.

·                     Не залишайте в авто магнітолу, відеореєстратор, техніку та інші цінні речі, а також особисті документи і готівку, навіть якщо відлучаєтеся ненадовго.

·                     Не зберігайте в салоні автомобіля інструменти та інші предмети, які можуть бути використані для запуску двигуна без ключа запалювання.

«Якщо ваш автомобіль все ж таки обікрали – не торкайтесь транспортного засобу і в жодному разі не сідайте за кермо.  Одразу телефонуйте «102». Оглядаючи пошкодження автомобіля або наявність особистих речей – ви знищуєте всі речові докази і мінімізуєте шанси встановити злочинця.

Пам'ятайте – лише ваша пильність та передбачливість убезпечить вас від того, щоб не стати жертвою злочину», - наголошують правоохоронці.

Наш кор.                    

Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%