Із намиста пісень – «Оберіг»

Із намиста пісень – «Оберіг»

Другий рік поспіль, наче фенікс із попелу, відроджується універсальний Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-2018».

Протягом трьох фестивальних днів (1-3 листопада) на обласних сценах виступили музиканти не тільки з Волині, а й із Донеччини, Дніпропетровщини, Черкащини, Чернігівщини, Київщини, Львівщини, Рівненщини, Хмельниччини та Тернопільщини. Загалом – близько 40 учасників.

Цьогорічний захід відрізнявся від своїх попередників виїзними концертами до Володимир-Волинського та Ковеля. Перш за все, це зумовлено бажанням популяризувати «Оберіг» та розширити його кордони.

Знаково, що на кожній зі сцен він викликав абсолютний аншлаг.

3 листопада, під час фінального гала-концерту в Палаці культури м. Луцька урочисто оголосили переможців цьогорічного конкурсу.

Відкривав гала-концерт української пісні гурт «Кулі», відомий проникливими композиціями про війну та добу Революції гідності. Дует Максима Перев’язка та Зиновія Медюха (минулорічний переможець «Оберіг-2017» – авт.) виконав пісню «Слава Україні».

Три призові місця розділили десять лауреатів із Волинської, Львівської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської та Івано-Франківської областей. Серед них – луцький гурт «Пророк», який посів 3-тє місце, та луцький волонтер Микола Більшевич, який був відзначений 2-м місцем.

Гран-прі виборов гурт «Міміка» із міста Слов’янськ Донецької області. За словами соліста музичного колективу Олександра Скотніка, вони не розраховували на перемогу – просто приїхали в гості.

«Нам було досить складно обрати найкращих навіть з усіма додатковими дипломами. Виступи оцінювалися за дуже багатьма параметрами. Це і тримання на сцені – створення сценічного образу, і вміння, якщо не проспівати, тому що це все-таки не конкурс вокалістів, це конкурс авторів-виконавців, то донести свою думку до слухача, і, безумовно, володіння бодай одним музичним інструментом», – зазначив голова журі, український піаніст-імпровізатор, композитор, журналіст Роман Коляда.

Окрім призових місць, кількох виконавців було відзначено спеціальними дипломами. Так, Юлія Кухірда з Полтавщии отримала диплом «За романтичний образ, створений на сцені», наймолодший учасник фестивалю Михайло Рабіч з Дніпропетровська був відзначений дипломом «За успішний дебют», а Віктор Коваленко з Миколаївщини – «За підтримку фестивального духу».

Доєдналися до милозвучного українського слова і запрошені гості: заслужені артистки України сестри Галя і Леся Тельнюк, фронтмент гурту «Нумер 482» Віталій Кириченко, заслужений артист України, лірник Тарас Силенко, композитор Віктор Погуляй та інші.

Усі зібрані кошти будуть спрямовані, як і минулого року, на потреби 14-ї окремої механізованої бригади, яка дислокується у Володимирі-Волинському і зараз перебуває в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС). До слова, за довго до початку фестивалю,усі квитки уже були розпродані.

За словами голови оргкомітету, першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика, рівень виконавців, у порівнянні з минулим роком, значно зріс. Крім того, він зазначив, що практика виїзних концертів, себе виправдала, адже у кожному місті на них чекав аншлаг.

У свою чергу, член журі, народний артист України Володимир Смотритель запропонував розширити кордони «Оберегу» і на Хмельниччину. Ця пропозиція була прийнята з ентузіазмом, тож, можливо, «Оберіг-2019» вийде за межі Волині.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото Романа УСТИМЧУКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%