Сторінками минулого 08.11.2018

Сторінками минулого 08.11.2018

100 років тому
«Шкуру, а не душу»…
«Чужа влада над нашим краєм довела до того, що народ забув навіть своє ім’я, бо чужинців це мало турбувало – вони любили на нас «шкуру, а не душу». Пробудити народ від віковічного сну, підняти його з того багна, в яке втоптали його чужинці – москалі і поляки – показати йому шлях до власного добробуту, оце найголовніші завдання».
«Рідне слово», 1918 р.).

80 років тому
No pasaran!
«Трудящі с. Доросині підтримали національно-визвольну війну іспанського народу в 1936-1939 рр. Комуністи та комсомольці загалом зібрали 1,5 тис. польських злотих, щоб допомогти іспанським патріотам. Сільський активіст П. П. Слива виїхав до Іспанії, щоб добровольцем захищати Республіку від заколотників, але на кордоні його затримали та ув’язнили… У 1937-1938 рр. така ж доля спіткала ще 24 трудящих доросинівців, які вели революційну роботу в селі». 
(«Світло Жовтня», 1968 р.).

70 років тому
Хлібоздача «Комсомольця»
«Головою маневицького колгоспу «Комсомолець» обрали колишнього підпільника часів буржуазно-поміщицького панування Польщі та активного учасника партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни С. В. Миткалика, і допомога держави, самовіддана праця членів артілі забезпечила розвиток господарства. Ініціатором багатьох звершень стала створена тут у 1947 р. партійна організація, яка складалася з 4 членів КПСС та 1 кандидата в члени партії. З ініціативи комуністів артіль у 1948 р. розгорнула будівництво господарських приміщень, першою завершила хлібоздачу і була занесена на районну дошку пошани».
(«Вільна праця». 1948 р.).

10 років тому
Рік Миколи Романюка
«16 листопада 2007 р. призначений Президентом України Віктором Ющенком на посаду голови облдержадміністрації Микола Романюк серед іншого заявив: «Під час нашої зустрічі з Віктором Андрійовичем ми багато тем обговорювали. А недавно Микола Романюк повернувся з м. Донецька, де взяв участь в українсько-польському Енергетичному саміті, який проводили Президент України Віктор Ющенко і Президент РП Лєх Качинські…».
 («Волинська газета», 2008 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: Микола Романюк.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%