«Вікно» в Європу

«Вікно» в Європу


Коледж технологій, бізнесу та права розпочав активну співпрацю зі Старопольською вищою школою у Кельцях.

У попередньому номері ми розповідали про унікальну можливість, яка відкрилася для студентів волинського коледжу отримати відразу два дипломи. Нагадаємо, студенти бакалаврату можуть паралельно здобувати освіту в польському університеті по двох навчальних програмах: готельно-ресторанний бізнес та економіка. При цьому вартість за навчання для вихованців коледжу є значно нижчою, ніж для інших навчальних закладів. Справа у тому, що деякі предмети дублюються, тому вони будуть просто перезараховані.
Після підписання договору за запрошенням Старопольської школи директор та троє викладачів 12-13 жовтня відвідали польський університет. Вони були присутні на інавгурації студентів та стали учасниками семінару «Інновації – Варшава ХХІ століття».
«Це приватний навчальний заклад, і мені було цікаво подивитися, що це за заклад і чи варто з ним співпрацювати.  Але ми зустрілися з професорсько-викладацьким складам. Там дуже серйозний ректор. І ми вирішили питання взаємної співпраці», – розповідає Станіслав Щерблюк.Окрім отримання подвійного диплому, навчальні заклади домовилися і про інші види співпраці. Це і спільні наукові конференції, і десятиденний обмін студентами, під час якого вони познайомляться з іншим освітнім закладом та відвідають заняття, і стажування викладачів, і безкоштовна публікація у «Науковому віснику».
Звичайно, ключовим є отримання подвійного диплома. Адже це і престиж для коледжу, і безпосередня вигода для його студентів.
Директор зізнається, що це лише «перші кроки» і надалі взаємодія між двома закладами тільки розширюватиметься.
Окрім обговорення умов співпраці з польським університетом, колектив мав змогу поспілкуватися з представниками інших українських та європейських вузів, які теж були запрошені на дійство, та обмінялися контактами.22 жовтня декан Луцького відділу Старопольської вищої школи Юрій Гофман поспілкувався з батьками зацікавлених студентів, а вже 25 жовтня 17 студентів коледжу взяли участь в інавгурації нового навчального року та посвяті у студенти першого курсу Старопольського університету в Кельцах, відповідно до Програми «Подвійний диплом», підписаного двома навчальними закладами весною цього року.
По закінченню посвяти студенти взяли участь у співбесіді на проходження практики в Іспанії за програмою «Еразмус+». Студентки Дарина Павліха та Ольга Подільська справились з цим завданням і літо-2019 можуть провести в сонячній Іспанії.

Ольга КОНОНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%