Закритий Собор. Де були два волинських архіреї?

Закритий Собор. Де були два волинських архіреї?

Архіреї «Української православної церкви Московського патріархату» 13 листопада провели в Києво-Печерській Лаврі Собор, де не було сторонніх осіб, а очільник цієї гілки православних України митрополит Онуфрій (в миру Орест Березовський)  та більшість єпископів проігнорували зустріч із Президентом України Петром Порошенком та припинили духовне спілкування з матір’ю-церквою для православних усього світу – Константинопольським патріархатом, який дав шанс створити в Україні незалежну та єдину помісну православну церкву.


Утім, Президент України Петро Порошенко 13 листопада таки зустрівся з групою архієреїв «Української православної церкви (Московського патріархату)» в Українському домі в Києві. Про це сповістили колеги з «Громадського», посилаючись на джерела в Адміністрації президента.

Співрозмовник телеканалу зазначив, що Петро Порошенко зустрічався з представниками УПЦ (МП), які підтримують створення помісної української церкви.

«Скільки саме архієреїв прийшли на зустріч, джерело не уточнило, зазначивши лише, що «їх було більше від трьох». Переговори проходили у закритому режимі», – деталізувало «Радіо «Свобода».

Воно також зазначило:.

«Представники УПЦ (МП) 13 листопада вирішили провести архієреїв цього церковного утворення у Києво-Печерській лаврі замість зустрічі з Президентом України Петром Порошенком в Українському домі. Вони заявили, що така зустріч із головою світської влади ще можлива, але, мовляв, на «церковній території». Собор УПЦ (МП) ухвалив рішення припинити євхаристичне спілкування зі Вселенським патріархатом, відповідно до попереднього рішення Російської православної церкви, частиною якої є УПЦ (МП), – а також відмовився брати участь у створенні єдиної помісної української церкви та змінювати назву».

Чи були два волинських архіреї (єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл та митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир)цього церковного утворення на Соборі в митрополита Онуфрія, чи зустрічалися з Президентом Петром Порошенком, чи встигли і туди, і туди, наразі не відомо.

Світлана КОМА.

На фото «Радіо «Свобода»: Український дім, де глава держави спілкувався з архіреями.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%