Симеон – за збереження духовного зв’язку зі Вселенським патріархатом!

Симеон – за збереження духовного зв’язку зі Вселенським патріархатом!

Митрополит Вінницький і Барський Симеон – єдиний із 83 учасників Собору «Української православної церкви Московського патріархату» не підписав постанову Синоду. Про це пише повідомляє Перший, на який посилаються колеги з порталу «ВолиньPost» .


«13 листопада в Києво-Печерській лаврі учасники Собору УПЦ МП назвали недійсними і неканонічними рішення Синоду Вселенського патріархату про визнання предстоятеля УПЦ КП Філарета і УАПЦ Макарія канонічними єпископами, а також відмовилися приєднуватися до єдиної церкви, оскільки вважають, що автокефалія Україні не потрібна.

Митрополит Симеон єдиний не поставив під цією постановою свій підпис, попри тиск, який, як вдалося з’ясувати, на нього чинили інші ієрархи. Сам митрополит своє рішення пояснив тим, що не згоден з розривом євхаристійного спілкування з Константинополем.

Зазначимо, що у травні 1996 р. владика Симеон (в миру – Володимир Шостацький) був призначений єпископом відновленої Володимир-Волинської єпархії. 4 травня 1996-го став єпископом Володимир-Волинським і Ковельським.

Кандидатуру владики Симеона називали серед тих, хто може очолити Українську помісну автокефальну церкву. Зокрема таку думку висловлював релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой виданню УНН.

«Вінницький Симеон – він проукраїнський архієрей. Він не дуже відомий своїми заявами, але, разом з тим, дуже простий. Вірогідність того, що саме він може бути обраний, є, але невідомо, наскільки велика. Питання ще в тому, яку позицію займе Вселенська патріархія, тому що дуже багато буде вирішуватись саме на Фанарі», – зазначав експерт.

Цю інформацію поширили колеги з порталу «ВолиньPost».

Світлана КОМА.

На фото порталу «ВолиньPost»: митрополит Симеон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%