Сторінками минулого 22.11.2018

Сторінками минулого 22.11.2018

90 років тому
Цензура і преса
«Прикметною є конфіскована цензурою стаття «Свобода преси». Так виглядає свобода друкованого слова в т. зв. демократичній республіці на практиці. Як бачимо з повищого, на поборювання «нелояльної» преси змобілізовані тут усі можливі та неможливі, освячені й неосвячені законом способи».
(«Праця», 1928 р.).

75 років тому
Поїхала в Берлін
«Одна з багатьох свідомих українок, яка поїхала на роботу в Великонімеччину, написала листа додому. Ніна Г. сповіщає: «На загал мені здається, що в своєму житті зробила я тільки одне розумне: поїхала до Берліна. Я страшно тішуся, що це зробила, бо щойно тепер бачу, що не все на світі сіре і непроглядне, але існує також інше, веселе і цікаве життя».
(«Українська кореспонденція», 1943 р.).

60 років тому
Хліб і гроші
«У 1957 р. у господарському житті с. Прилісне на Маневиччині сталися суттєві зміни. Артіль «Комсомолець» об’єдналася з колгоспом «Вільна праця» з с. Городок. .. Він мав 3 стайні, 8 корівників, 10 телятників, 3 вівчарники і 3 свинарники, а також 3 зерносховища і 3 зерносушарки. В артілі працювало 2 кузні, цегельний завод, млин, крупорушка… Артіль мала 6 тракторів, локомобіль, 12 двигунів, автомашини. Для оплати праці колгоспників було виділено 1021,4 цнт хліба і понад 178,5 тис. рублів».
(«Зоря комунізму», 1958 р.).

Візит Президента
«Від Богданка до «Богдана»… Волинь із робочим візитом відвідав Президент України Віктор Ющенко, якого в Рівненському аеропорту зустрічав голова облдержадміністрації Микола Романюк. Богдан Борисович і «Богдан» – два головних акценти перебування глави держави на Волині. Малий Богданко з багатодітної уманської родини Лінників разом із Президентом Віктором Ющенком відкривав двері свого нового дому (гроші на оселю виділило ЗАТ «Смарт-Холдинг» на чолі з Вадимом Новинським), а корпорація «Богдан» і її базовий виробничий підрозділ ВАТ «Луцький автоскладальний завод» в особі директора Володимира Гунчика передали главі державі листа з баченням подальшого розвитку підприємства. «Вийти з кризи – це, насамперед, знайти покупця!», – підсумував Віктор Ющенко».
(«Волинська газета», 2008 р.).
На фото автора: стаття про візит Віктора Ющенка.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%