Містерія свята і поневірянь

Містерія свята і поневірянь

8 січня у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбулася незвичайна прем’єра. Різдвяна містерія-бурлеск «Хорунжий Назар Стодоля та його любовні поневіряння» гармонійно доповнила святкування волинянами найшанованішого зимового свята. Режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Петро Ластівка поєднав шевченківське слово з  власним оригінальним рішенням, чим відкрив нове прочитання класичного твору.

Майстерна гра акторів зачарувала всіх, хто прийшов, ще у холі. Під веселі співи народних пісень колядники залучали присутніх  до участі в святковому дійстві. Розкішні костюми, відповідні декорації повернули глядача у 17-те сторіччя, коли й розгортаються події. Поблизу Чигирина, в козацькій слободі, у ніч на Різдво Христове відбувається сватання двох женихів до однієї дівчини – дочки багатого сотника.


Відомі і нові колядки, народні приказки та обряди, з якими перепліталося дійство, наблизили глядача до народного епосу, глибшого пізнання своєї культури.


Після закінчення вистави, під бупрхливі овації на сцену вийшов Петро Ластівка, який запросив до слова голову організаційної комісії з питань відзначення святкування 200-річчя з дня народження великого Кобзаря Бориса Клімчука. Голова облдержадміністрації відзначив блискучу гру трупи та неперевершену режисуру Петра Ластівки: «Ластівка може. Майстерність не прогулюється, не пропивається, не сточується. Вона є, була і буде».

Ірина ШАБАЛА.

На фото із сайта Волинського облмуздрамтеатру: сцена із вистави.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%