Сторінками минулого 29.11.2018

Сторінками минулого 29.11.2018  

90 років тому
Устилуг без школи
«Після того, як у січні 1918 р. м. Устилуг захопили біло-польські війська, у вересні 1920 р. вони знову окупували місто. Настали довгі роки поневолення… Українське населення всіляко утискувалося, розпалювалася національна ворожнеча. Українців не брали на державну службу. Не було в місті й української школи, а лише функціонували семикласна «повшехна» з польською мовою навчання і приватна початкова єврейська школа».
(«Радянська Волинь», 1940 р.).

70 років тому
Вибори і колгосп
«Наприкінці 1948 р. у с. Старий Чорторийськ розгорнулася робота зі створення першого колективного господарства, що згодом було реалізовано в артіль імені Щорса. Ініціаторами виступили місцеві активісти С. Сльозка, К. Гарасюк, С. Зуйко, Я. Сахнюк, О. Сюра та інші. Вони, а також інший актив, проявили себе і під час виборів до Верховної ради УРСР, які відбулися 10 лютого 1946 р., коли селяни Старого Чорторийська одностайно віддали свої голоси за кандидатів блоку комуністів і безпартійних».
(«Вільна праця», 1948 р.).

10 років тому
Криза пивзаводу
«Світова економічна криза не минула і ВАТ «Павлівський пивзавод». 100 чоловік персоналу перевели на чотиригодинний робочий день, і лише 10 працівників залишилися на повну ставку. Причина – різкий спад попиту. Мало того, виникло чимало проблем зі сплатою банківських кредитів, за який побудували новий цех у купили нове устаткування. Керівник підприємства Микола Пікута вважає, що наразі єдиний вихід – відтермінування розрахунків за електроенергія».
(«Волинська газета», 2008 р.).

5 років тому
Ганьба Азарову!
«Волиняни бурхливо відреагували на відмову від європейської інтеграції, яку озвучив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Тож на Театральному майдані м. Луцька зібралося щонайменше 5 тис. осіб. Народний депутат від «Свободи» Анатолій Вітів, депутат облради Святослав Боруцький, представник громадського об’єднання «Третя республіка» Володимир Бондар, координатор волинських УДАРівців Ігор Алексеєв, екс-мер Луцька Богдан Шиба заявили про консолідацію всіх партій і рухів у боротьбі за європейську інтеграцію».
(«Волинська газета», 2013 р.).
На фото порталу Волинські новини»: організатори та активні учасники мітингу на Театральному майдані, 24 листопада 2013 р.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 5%
Банкет під час чуми (23) - 57.5%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.5%
Підстава для негайного звільнення чиновників (7) - 17.5%
Мені байдуже (1) - 2.5%