В області почастішали шахрайства за схемою «дзвінок із банку»

В області почастішали шахрайства за схемою «дзвінок із банку»

Попри численні повідомлення та застереження правоохоронців волиняни все ще стають жертвами шахраїв, які, потелефонувавши, називаються працівниками банків й обманом заволодівають коштами потерпілих.

Про ц повідомляє прес-служба прокуратури області.

Так, днями двоє лучанок – 60-річна та 50-річна позбулися усіх наявних на банківських картках коштів - 1300 та 5000 грн. відповідно, повіривши «працівникам банку», які потелефонували й під приводом необхідності «розблокування картки» випитали усі необхідні для зняття грошей відомості.

Такі злочини трапляються на Волині мало не щодня. Щоб не викликати підозри, шахраї телефонують з міських номерів фіксованого зв’язку з кодом, скажімо, 056, який відповідає Дніпропетровській області, де знаходиться центральний офіс одного з банків.

Шахраї називаються представниками служби безпеки фінансової установи. Під приводом перевірки і уточнення особистих даних, виявлення осіб, які причетні до фінансування тероризму і сепаратизму в України, відміни неіснуючих банківських операцій чи «хакерської атаки» на рахунок потерпілих, злочинці випитують у них реквізити банківських карток та зміст смс-повідомлень, які надходять клієнтам. Отримавши необхідну інформацію, перераховують наявні на карткових рахунках гроші собі.

Прокуратура області вкотре звертається до краян із проханням бути обачними й пам’ятати – працівники банків ніколи не проводять жодних операцій з картками в телефонному режимі. Отож в жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані та реквізити своїх банківських рахунків, а якщо про проблеми з рахунком повідомляє телефоном «банківський працівник» – потелефонуйте у банк та з'ясуйте ситуацію.

Ще одна пересторога - якщо ви загубили мобільний або сім-карта перестала працювати, відразу ж заблокуйте прив’язані до цього номеру телефону банківські картки.

Пам'ятайте – лише ваша пильність та обережність не дозволить шахраям вас ошукати!

Наш кор.

Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 5%
Банкет під час чуми (23) - 57.5%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.5%
Підстава для негайного звільнення чиновників (7) - 17.5%
Мені байдуже (1) - 2.5%