Думка читача

Думка читача

Революції гідності  – поступки і здобутки, чи й досі темне минуле досі керує інстинктами і свідомістю широких верств

Пройшло п’ять років з початку Революції гідності, але якісних революційних змін в Україні поки що не відбулося. Ні, певні перетворення таки сталися. Але їх не можна назвати ні системними, ні революційними. Скоріше всього – косметичними, які основоположно не міняють правил гри.

Універсальною підставою для глибоких трансформацій і якісного прориву будь-якого суспільства є зміна свідомості великої кількості населення. Але чи відбулася ця зміна на побутовому приватному рівні? Чи спосіб мислення більшості українців кардинально відрізняється від того, який був до Революції гідності? Хотілося б бути оптимістом, але реалії життя змушують сумніватися у тому, що революція у сфері свідомості здобула вирішальну перемогу.

Ознаки відсутності остаточного перезавантаження способу мислення помітні скрізь. Щупальці з темного корумпованого колоніального минулого ніяк не хочуть полишати широкі народні маси. Вони тягнуть їх назад, сіють марні ілюзії та небажання змінюватися. Змушують вірити в оманливі солодкі слова популістів. Консервують хибні звички, заморожують світогляд. Примушують грати за старими правилами. Паралізують розум і отруюють душу.

Здається, що застигле повітря наче просякнуте затхлим напівмертвим паралізуючим духом. В ньому забагато депресії, штучності і впертого небажання працювати над собою. Замало креативності, новизни, розуміння того, що зміни розпочинаються в першу чергу з себе.

Дореволюційна свідомість присутня у різних сферах нашого життя. Вона нікуди не зникла, а й досі керує інстинктами і свідомістю широких верств. Її можна відчути скрізь. У чиновницьких кабінетах і темних коридорах різних установ. У будівлях судів та численних правоохоронних органів. У виснажливих чергах хворих до лікарів. На митних пунктах пропуску. На брудних завалених сміттям і неосвітлених вулицях міст. У автомобілях, які стоять на зелених газонах. У новобудовах, зведених на місці парків та скверів. У ЦНАПі, де гарячково оформляють закордонні біометричні паспорти. У похмурих непривітних ЖЕКах. У ще діючих відділеннях «Укрпошти», де пенсіонери отримують свою жалюгідну пенсію. І на ринках, де за мінімальну зарплату торгують непрацевлаштовані офіційно працівники.

Психологи не помиляються, коли стверджують: більшість проблем у цьому житті походять від хронічної відсутності критичного мислення та тверезого розуму. Зміни ставлення до життя і світ навколо теж зазнає змін. Зміни цінності – і результат не забариться. Мисли позитивно і навіть напівтемний похмурий і туманний зимовий день не зможе зіпсувати твій настрій. Хочеш жити по-новому – почни думати і діяти по-новому.

Для того, щоб певні ідеї чи принципи здобули вирішальну перемогу, спочатку вони мають перемогти в головах людей. Проникнути в їхню свідомість і змінити думки. Вплинути на їх щоденну поведінку і життєвий шлях. Якщо таких людей в Україні буде критична кількість, вона перетвориться у якість. І потім безпосередньо відобразитися на житті держави. З того моменту відчутно почне зростати економіка, зменшиться корупція, покращиться якість життя на всіх рівнях. По іншому ніяк. Тому не потрібно чекати на месію, який прийде і зробить чудо. Такого не буде. Майбутнє народжується сьогодні. А яким воно буде – залежить від нас.

Володимир ПШИБЕЛЬСЬКИЙ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%