«Континенти» – поруч!

«Континенти» – поруч! Волинський бестселер ТМ «Віват» повернулася на прилавки

Після тривалої перерви поновив випуск продукції Луцький спиртогорілчаний комбінат – практично єдиний на Волині виробник горілчаних напоїв, не враховуючи дрібних ґуралень із перегонки слабоалкогольних настоянок на дарах лісу. Як уже повідомляла «Волинська газета», з конвеєра СКГ знову сходитиме донедавна популярна серія власної горілки «Континенти» ТМ «Віват». Заодно асортимент продукції поповнить нова серія під торговою маркою «Горілочка».

Дворічний простій комбінату був спричинений його реорганізацією на початку 2012 р. Через зміну юридичного статусу Луцький СКГ приєднали до державного підприємства «Укрспирт», що створений згідно з урядовою постановою від 28 липня 2010 р. На луцьке підприємство спрямували додаткові інвестиції для модернізації виробничих потужностей. І лише наприкінці 2013-го, завдяки сприянню облдержадміністрації, новий розпорядник таки пришвидшив реанімацію Луцького спиртогорілчаного комбінату. А відтак 24 грудня 2013 р. конвеєр ґуральні знову запустили.

– Головне, що вдалося врятувати чергове виробниче підприємство, нехай навіть після тривалого простою. Наголошую, не перекупника, а виробника, який продукує вітчизняний затребуваний товар. А це значить – волиняни матимуть роботу, а державна казна – нові податкові надходження, – зазначає голова облдержадміністрації Борис Клімчук.

Окрім 170 робочих місць безпосередньо на комбінаті, які вдалося зберегти попри виробничу перерву, додаткову роботу та прибутки від запуску СКГ одержать і місцеві сільгоспвиробники. Адже ґуральня купуватиме зерно для переробки на спирт у волинських аграріїв.

– Продукція на комбінаті виробляється з якісного спирту та натуральної сировини, - запевняє начальник цеху з виробництва горілки Луцького СКГ Наталія Левчук. – До того ж, для приготування горілки використовуємо екологічно чисту воду з унікальними властивостями. Застосовуємо багатоступеневу систему фільтрації та виганяємо спирт за безвідходною технологією. Поки що на підприємстві запрацювала одна виробнича лінія, потужністю дві тисячі декалітрів за зміну. На ній розливаються горілчані вироби серії «Континенти»: «Європа», «Азія», «Австралія», «Антарктида», «Африка» та «Америка».

За словами луцьких ґуральників, колектив комбінату заздалегідь підготувався до відновлення роботи. Зроблено поточний ремонт цехів, технічно підготовлені всі лінії для розливу, оновлено технологія виробництва. За умови стабільного функціонування, комбінат здатен щороку сплачувати в бюджет щонайменше 50 млн грн. А заодно – поступово підвищувати зарплати власним робітникам, поліпшуючи їхній добробут і стимулюючи до праці.

Зважаючи на відновлення виробництва серії «Континенти», є перспектива поновити випуск призабутої, однак надзвичайно популярної серії волинської горілки під колишньою маркою «Полісянка». Серед них – легендарна горілка «Поліська особлива» та «Волинська», які виготовляли за технологією з додаванням екстракту лепехи та настоювання на березових бруньках. Також своєрідною візиткою-брендом досі зостається на Волині призабуті марки горілки «Королівський бенкет» та «Віче», які впродовж 2000-х років сходили з конвеєра Луцького СКГ. Фахівці сподіваються, що згодом колективу підприємства таки вдасться відновити попередній асортимент Луцького спиртогорілчаного комбінату, який ще десятиліття тому налічував 26 видів горілчаних виробів під торговою маркою «ВІВАТ» та 7 видів ТМ «Полісянка».

Василь КОЛОДІЙ.

На фото: добре відома волинським і не тільки споживачам торгова марка «ВІВАТ» знову стає окрасою прилавків усіх торговельних мереж.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%