Сторінками минулого 27.12.2018

Сторінками минулого 27.12.2018

90 років тому
Московський правопис
«Поет Хвильовий кинув гасло порвати з московськими зразками при утворенні української культури. «Правовірні» комуністи («інтернаціоналісти», москалі) зняли страшний крик. Як бачимо, похід Москви проти України йде цілою парою на тому чисто культурному полі, на якому, здавалося б, куца українська «держава» має повну суверенність. Навіть на український правопис, вирішений українськими фаховими вченими, мусить дати дозвіл московська комуністична партія!».
(«Українська громада», 1928 р.).

75 років тому
Окупанти і визволителі…
«Не забувайте, хто нищив вас, заганяючи в колгоспи, висилаючи на Сибір і до Казахстану, розстрілюючи ваших батьків, синів і братів. Посиленою працею на ріллі, виконанням усіх обов’язків докажіть свою подяку Фюрерові і Німецькій армії за визволення від большевицького гніту!».
(«Український голос», 1943 р.).

50 років тому
Від борони до сівалки
«Важливою віхою в історії Овадного було створення в 1948 р. артілі «Перше травня», яка достроково виконала план хлібоздачі та видала колгоспникам по 3 кг зерна за трудодні…  А в 1968 р. в господарстві було вже 22 трактори, 12 автомобілів, 13 зернових та спеціалізованих комбайнів, хоча починали з кінного плуга і дерев’яної борони».
(«Шлях Леніна», 1968 р.).
На фото з архіву: нові житлові будинки в с. Овадному, 1968 р.

30 років тому
Борці і ліберали
«Наприкінці 1988 р. в Україні намітилася тенденція щодо формування двох політичних течій. Більш радикальна, що виступала як спадкоємниця національно-визвольних змагань 40-50-их рр., була представлена Українською Гельсінською спілкою і мала значну підтримку на західноукраїнських землях. Інша, що зароджувалася в середовищі Спілки письменників України та науково-дослідних інститутах АН УРСР, була виразником частини партійно-державного керівництва і прагнула ширшої автономії УРСР, відродження мови та культури народу. Аналогічні процеси тривали й на Волині».
(«Народна трибуна», 1993 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%