З суддівської династії

З суддівської династії

Як стало відомо з надійних джерел, позов облдержадміністрації до облради щодо визнання незаконним ухвалення на сесії 20 грудня 2018 р. бюджету Волині на 2019 р. може розглядати суддя Волинського окружного адміністративного суду Віра Смокович, яка почала служити Феміді в 2012 р.


Після 5-річного терміну суддівства Віра Смокович пройшла  кваліфікаційне оцінювання, тому15 травня 2018 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила, що суддя відповідає всім критеріям доброчесності. Вже в липні Вища рада правосуддя внесла Президенту України Петрові Порошенку подання про призначення її на посаду судді Волинського окружного адміністративного суду, де вона наразі й трудиться.

Як відомо, в другій половині дня 9 січня 2019 р. на офіційному порталі облради надрукували звернення групи депутатів, не вказавши їхніх прізвищ, до суддів Волинської області, запевнивши, що «весь бюджетний процес проведений обласною радою в рамках чинного законодавства України, регламенту облради VII скликання та Бюджетного регламенту. Обласна державна адміністрація відмовилася готувати рішення про обласний бюджет після затвердження його на сесії Волинської обласної ради».

Навівши інші аргументи, автори звернення закликали суддів «не приймати незаконного рішення та не скасовувати рішення про бюджет області».

Того ж дня керівництво облдержадміністрації також на сайті висловило чітку позицію:

«Відкритий лист депутатів Волинської обласної ради до суддів Волинської області щодо судового позову про скасування рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2019 рік», який розміщений на офіційному веб-сайті обласної ради та розповсюджений у ЗМІ, є тиском на судову гілку влади області. Свою позицію обласна державна адміністрація щодо неправомірних дій та порушення регламенту Волинської обласної ради висловила в адміністративному позові».

 Коли відбудеться розгляд справи, наразі невідомо. Позов облдержадміністрація скерувала до Волинського окружного адміністративного суду 3 січня 2019 р. Але, як стало відомо з надійних джерел, справа потрапила до судді Віри Смокович, відомої своєю принциповістю та незаангажованістю.

Повпливати на Віру Смокович не вдасться, мабуть, ще й тому, що вона належить до впливової родини волинських суддів. Її рідний брат Михайло Смокович – Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України з 6 грудня 2017 р. Раніше він працював на посаді судді Луцького міського суду Волинської області, у 2001-2004 рр. – суддею Апеляційного суду Волинської області, а з березня 2006-го – ще й секретар пленуму ВАС. Неодноразово обирався на посаду заступника голови ВАС.

Відтак, доля бюджету Волині на нинішній рік вирішуватиметься в суді.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: центральний вхід в споруду Волинського окружного адміністративного суду.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 10%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (18) - 60%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 16.7%
Мене це не стосується. (2) - 6.7%