Це вже сексизм, расизм і гомофобія – чи ще ні?

Це вже сексизм, расизм і гомофобія – чи ще ні?

Аналітик Микола Воронін із британського радіо ВВС не лише розповів про неодноразові приклади, як почесних тиулів позбавляли навіть Нобелівських лауреатів, коли вони публічно допускали сексизм, расизм чи гомофобію, але й запропонував кожному пройти простий тест, аби дізнатися, як далеко чи близько знаходиться його учасник від зони ризику.


Отже, на Заході – особливо в США – склалася культура, в якій згадка чи навіть натяк на будь-які розбіжності між расами і статями загрожує негайним звинуваченням у ксенофобії. «Багатьом політикам і громадським діячам такі заяви коштували кар'єри», – пише Микола Воронін на сайті ВВС. І – пропонує пройти тест кожному охочому.

А перед тим як почати це нескладне і швидке в часі заняття, слід нагадати, що означають основні терміни за версією «Вікіпедії» та інших довідкових систем.

«Сексизм (англійською  sexism, від латинського sexus – стать; також ґендерна дискримінація, дискримінація за статтю) – упередження чи дискримінація людей через їхню стать або гендерну приналежність. Людина, що підтримує ідеї сексизму, називається сексистом».

«Расизм – це світогляд, а також політичні теорії і практики, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи, тобто на раси на основі особливостей зовнішнього вигляду, як-от: колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо і різному ставленні до людей та їх спільностей залежно від їх приналежності до цих груп (рас)»

«Гомофо́бія (від давньогрецького ὁμός – «подібний, однаковий», φόβος –  «страх, боязливість») – збірна характеристика для різних форм негативної реакції на прояви гомосексуальності, а також на пов'язані з нею суспільні явища. Уперше термін «гомофобія» вжив північноамериканський психіатрДжордж Вайнберг у 1972 р. у своїй книзі «Суспільство і здоровий гомосексуал».

Ось посилання на тест ВВС: https://www.bbc.com/ukrainian/news-46920806

Роман УКСТИМЧУК.

Фото «Радіо ВВС».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%