У луцьких школах 1098 «прогульників»

У луцьких школах 1098 «прогульників»

У луцьких школах 1098 «прогульників»

Саме стільки школярів відсторонили від занять через відсутність прививок від кору. Про це повідомила сьогодні під час оперативної наради у Луцькій міській раді  заступник начальника міського управління освіти Тетяна Силка. За її словами, директори шкіл діють відповідно до розпорядження голови ОДА від 1 листопада 2018 року, у якому йдеться про недопущення до навчального процесу дітей, які не мають щеплень від кору.

У кожному навчальному закладі рішення про недопущення невакцинованих дітей до навчання приймається за рішенням педагогічної ради. Тетяна Силка наголосила, що до вжитих заходів необхідно поставитися із розумінням. Це вимушений крок, аби зберегти колективний імунітет у класах, - інформує  прес-служби Луцької міської ради.

 

На важливості проведення вакцинації наголосила й головний лікар КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська. Вона зазначила, що з початку року на кір у Луцьку захворіло 53 дитини. Але найгірше те, що зафіксовано понад три тисячі випадків ігнорування батьками повідомлень медичних служб шкіл про необхідність проведення щеплень. «Лише вакцинація та ревакцинація є надійним способом запобігання спалаху кору. Тому відсторонення дітей від навчання є необхідним кроком, адже кір дуже швидко передається повітряно- крапельним шляхом, і заразитися дуже легко», підкреслила вона.

Також Оксана Лєщинська повідомила, що міська дитяча поліклініка повністю забезпечена вакцинами від кору. Зараз використовується вакцина американського виробника, яка практично не дає побічних реакцій. Для зручності батьків кабінети профщеплень у відділеннях на проспекті Волі та на вулиці Чорновола будуть працювати у позаробочий час та у вихідні дні.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив на необхідності проведення щеплень від кору. Також варто звернутися і до батьків тих дітей, які проживають за межами міста та відвідують луцькі школи й дитсадки, адже серед таких дітей рівень вакцинації значно нижчий, ніж у місті. У Луцьку цей показник складає близько 87% дітей шкільного віку.

У свою чергу, начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук звернув увагу на те, що зафіксовані випадки захворювання на кір серед педагогів та медичних працівників. Тому, за необхідності, вакцинація буде проводитися і серед дорослих.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%