118-ий елемент

118-ий елемент

Чому вірменський академік Юрій Оганесян не лише відкрив 118-ий хімічний елемент таблиці Менделеєва і будує в Єревані центр для лікування онкохворих дітей, а в Україні так звані «лідери нації» лише гречкою перед виборами здатні посівати?

85-річний етнічний вірменин Юрій Оганесян народився в російському Ростові-на-Дону. Він – член-кореспондент Академії наук СССР із 1990 р (відділення «Ядерна фізика»), академік РАН із 2003 р., професор Університету Парижу і Конана (Японія), обраний іноземним членом Національної академії наук Вірменії, почесний доктор Університету Франкфурту-на-Майні (ФРН) та Університету Мессіна (Рим, Італія)…
Чим же ж може бути цікавою ця особистість для нас, українців? Юрій Оганесян у листопаді 2016 р. зумів відкрити черговий хімічний елемент в таблиці Менделеєва – 118-ий. Його світова спільнота так і назвала: «Оганесій» (Og). Але не тільки це досягнення науковця привертає увагу! Перебуваючи в північно-американському штаті Каліфорнія, де в м. Сан-Франциско живе серед іншої вірменської діаспори внучка академіка, Юрій Оганесян розповів колегам-журналістам, що займається реалізацією масштабного гуманітарного проекту на історичній Батьківщині. Виявляється, Юрій Цолакович будує в м. Єревані за власні гроші Центр із лікування онкохворих дітей! 
І тут мені пригадалася сумна епопея зі спорудженням за державні і обласні кошти в м. Луцьку Перинатального центру, де давним-давно мали б рятувати життя недоношеним діткам та їхнім мамам. Президенти змінюються, а віз і нині там: навіть у проекті бюджету Волині на 2019 р. депутати облради взяли та й обрізали його фінансування, продовжуючи трагічну історію довгобуду...
Пригадалося й недавнє перебування в м. Єревані, де серед іншого відвідав гігантський Техноцентр, збудований теж за кошти вірменської діаспори. Тут тисячі дітей шкільного віку вчаться програмуванню, роботі з комп’ютерами, створюють роботів зі штучним інтелектом...
Звідси й виникає елементарне запитання: чому вітчизняні олігархи (що тут, що там) такі скупі та примітивні? Чому вони мільйони зароблених за рахунок українського народу доларів тратять тільки не на реалізацію проектів, котрі для добропорядних вірмен стали нормою життя? Для чого ми називаємо цих нуворишів «елітою», коли вони на гарматний постріл не дотягують до цієї високої характеристики?
Вірменія – маленька. Кращі сини і дочки цього народу навчилися дбати і про себе, і про співвітчизників. Вони засвоїли не лише елементарні арифметичні дії з додавання та множення, але й показують вміння віднімати та ділитися. 
Доки подібних прикладів (не показушних і не під вибори!) не буде в нас, нічого нового в таблиці Менделеєва ми не відкриємо. Власне, і не тільки там...

Володимир ДАНИЛЮК.
На фото з вірменської редакції «Вікіпедії»: поштова марка з зображенням Юрія Оганесяна та знайдених ним хімічних елементів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.1%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%