Сторінками минулого 07.02.2019

Сторінками минулого 07.02.2019

100 років тому
Німці, поляки…
«Наприкінці 1918 р. німецькі окупаційні війська залишили Маневичі. Натомість сюди почали прибувати загони петлюрівців, які відкочувалися на Захід під ударами червоногвардійців… Але згодом тут з’явилися білополяки. Їхній піхотний полк та два ескадрони кавалерії форсували річку Стохід, захопили станцію Маневичі, а потім їм на підсилення прибув 3 батальйон 24 полку дивізії Пілсудські з 11 кулеметами, 8 гаубицями та кінними підрозділами».
(«Вісті». 1940 р.).

65 років тому
Все для фронту
«Боротьба з большевизмом – це боротьба за саме існування українців… Багато народів Європи зрозуміли це велике завдання німецької Зброї і стали до помочи в цій боротьбі. Тому в рядах цих народів і став український нарід, віддаючи свої сили та працю во всіх галузях життя».
(«Голос Холмщини», 1944 р.).

70 років тому
З хуторів – на шахти!
«Ще в 1947 р. у с. Тростянець було створено ініціативну групу з відбудови колгоспу, в яку спочатку об’єдналося 24 господарства, в основному бідняків, а згодом артіль зросла до 184 колгоспників. Наступним етапом, початки якого були закладені в 1949 р, стало зініційоване парторганізацією і сільрадою переселення 80 селянських родин із відсталих хуторів у передове село, а також відправка молоді на відбудову шахт Донбасу та об’єктів народного господарства навіть у столиці».
(«Ленінським шляхом», 1949 р.).
На фото з архіву: українські чоловіки перед виїздом на відбудову зруйнованого війною Києва.

20 років тому
Голова на зарплаті
«На п’ятій сесії облради 26 лютого 1999 р. уперше в практиці діяльності представницького органу краю у структуру апарату обласної ради було введено посаду голови постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів і цін. Відтепер цю посаду депутат облради Ігор Грудзевич займав на постійній основі. А для придбання селянами нових тракторів та іншої сільгосптехніки створили спеціальний лізинговий фонд».
(«Віче», 1999 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%