Із хати – на човнах

Із хати – на човнах

Майже півстоліття потерпали від води жителі Любешівщини. Через безграмотно проведену за Союзу меліорацію особливо страждало с. Люб’язь. Сільський голова Борис Шубич пам’ятає, як у 80-ті роки людям їжу вертольотами доставляли і військовими амфібіями.

А 2010-го вода принесла біду – сотні евакуйованих люб’язців, сотні голів худоби, котру рятували, сотні будинків, які довелося відновлювати.

На боротьбу з лихом тоді піднялася вся Волинь. Із Києва на екстрену нараду прилетіли урядовці. І саме тоді було вирішено – беремося за дамбу!

Сільська, районна, обласна влада зробили все, аби понад 3 млн грн прийшло на спорудження рятівного об’єкта. І наскільки рятівного – показав 2013-й.

– Торік на Любешівщині була найбільша за останнє століття повінь, – зазначає Борис Шубич. – Старожили казали: не дай Боже, дамбу прорве, стихія така хлине, що в хатах вода на столі буде. До критичної межі лишалося 20 сантиметрів. Але – дамба витримала!

Це означає, що тепер поліський господар може не хвилюватися ні за хату, ні за худобу. А той, у кого городи ближче до дамби, почуваються навіть спокійніше, ніж ті, чиї поля далеко від колись руйнівної ріки.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%