Фестиваль інновацій

Фестиваль інновацій

17 травня на базі Інституту проведено фестиваль «Інноваційна педагогіка в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Учасниками заходу були співробітники Волинського ІППО, науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, завідувачі РМК (ММК), спеціалісти з питань освіти гуманітарних відділів ОТГ, керівники та відповідальні за дослідно-експериментальну роботу 31 експериментального закладу загальної середньої освіти нашої області.
Фестиваль розпочався пленарним засіданням, яке відкрив ректор ВІППО Петро Олешко. Він зазначив, що метою фестивалю є представлення результатів досліджень сучасного змісту освіти, авторських методик, технологій, інноваційних методів та форм роботи, моделей інноваційних освітніх середовищ.
Він також зауважив, що інноваційна діяльність педагогів стає основним напрямом реалізації реформ в освіті й одним із суттєвих напрямів переходу до моделі інноваційного розвитку країни в цілому.
 Проректор ВІППО Валентина Вітюк у виступі «Впровадження освітніх інновацій в умовах Нової української школи: виклики та перспективи» наголосила на основних аспектах експериментально-дослідної діяльності, супроводі інноваційних процесів експериментальних закладів, результатах дослідно-експериментальної діяльності. Валентина Василівна також презентувала змістовні модулі нового регіонального освітнього проекту «Нова школа – новий вчитель», який сприятиме якості проведення реформ у системі освіти.
Надія Ткачук, проректор з наукової роботи Волинського ІППО, кандидат педагогічних наук, висвітлила дослідно-експериментальну діяльність закладів освіти як ресурс становлення НУШ.
Фестиваль продовжили виступи співробітників ВІППО:
– «Нова українська школа – нові ролі та нові завдання вчителя в контексті сучасних змін» Оксани Муляр, доцента кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів, кандидата педагогічних наук, регіонального тренера НУШ;– «Новаторська педагогіка Василя Сухомлинського і Нова українська школа: дослідницька робота вчителя» Анатолія Луцюка, завідувача кафедри педагогіки і психології, кандидата педагогічних наук, доцента;
– «Науково-практичні аспекти реалізації компетентнісної парадигми в умовах реформування української освіти» Галини Лук’янчук, старшого викладача кафедри менеджменту освіти;
– «Важливість освіти у галузі здоров’я, безпеки і соціальної інтеграції» Наталії Поліщук, наукового співробітника науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій та координації діяльності РМК (ММК).
На завершення пленарної частини Петро Олешко за вагомий внесок у розвиток освіти регіону, змістовні напрацювання з упровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій в освітній процес нагородив педколективи експериментальних закладів освіти області грамотами та подяками інституту.
У рамках фестивалю працювали: наукова студія «STEM-освіта в експериментальному просторі сучасного закладу освіти»; наукова студія «Якісна освіта в умовах розбудови Нової української школи»; науково-методична студія «Пріоритети виховання особистості на шляху створення Нової української школи»; науково-методична студія «Якісна освіта у сфері здоров’я та безпеки».
Учасники роботи студій отримали сертифікат учасника фестивалю. 
За його результатами підготовлень інформаційно-аналітичний довідник «Дослідно-експериментальна діяльність закладів освіти Волинської області». 
Учасники Фестивалю, керівники експериментальних закладів також говорили про важливість заходу для активізації дослідно-експериментальної роботи, професійного розвитку педагогів до реалізації Концепції «Нова українська школа», висловлювали щиру подяку ректоратові, науково-педагогічним, науковим працівникам Волинського ІППО за координацію та супровід інноваційних процесів у їхніх закладах.

Віктор ГРЕБЕНЮК,
літературний редактор науково-методичного вісника «Педагогічний пошук».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.9%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 40.6%
Мені байдуже. (10) - 31.3%