Вчителі – на змаганнях

Вчителі – на змаганнях


На початку минулого року відбувся другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», а також заключний тур «Учителя року» в номінації «Німецька мова».

Педагоги показали свій рівень у випробуваннях «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота», «Методичний практикум», «Урок», «Навчальний проект».
Переможцями з української мови й літератури стали: перше місце – Віра Цвітенко з Маневиччини, друге – Людмила Романюк із м. Луцька та Світлана Гапонюк із м. Нововолинська, третє – Володимир Хлопук зі Старовижівщини і Тетяна Октисюк із Ратнівщини. Окрім того, звання «Креативний учитель» удостоїлася Світлана Парафін з Іваничівщини, «Учитель-практик» – Оксана Занюк із Шацького району, «Творчий учитель» – Світлана Василюк із Поромівської ОТГ Іваничівського р-ну.
У номінації «Фізична культура» перше місце здобув лучанин Ярослав Мицюк, друге – Василь Хом’як, який представляв Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні й Анна Гаврилюк із Луцького району, третє – Володимир Бугайчук із Маневиччини, Оксана Тарасюк із Ківерцівського р-ну та Ірина Криворучко з м. Нововолинська. Окрім того, кількох конкурсантів удостоєно звань у таких номінаціях: «Учитель-практик» – Андрія Михайлюка з Ковеля, «Креативний учитель» – Олену Гудзенко з Поромівської ОТГ Іваничівського р-ну, «Учитель-новатор» – Артема Курочку зі Старовижівщини, «Творчий учитель» – Олександра Кідибу з Рожищенського р-ну.
Усіх учасників змагань, членів журі та Княгининівську спеціалізовану школу-інтернат І–ІІІ ст. «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» Луцького р-ну нагороджено дипломами Національного олімпійського комітету, вони одержали подарунки. 
Ось як розподілилися місця після цих змагань у номінації «Фізика». Найвище на п’єдесталі пошани – Віктор Никитюк із Локачинського р-ну. «Срібло» здобув лучанин Сергій Цюриць. На третьому місці – троє: Віталій Бегаль зі Старовижівщини, ковельчанин Олександр Зінчук та Ольга Бабійчук із Зимнівської ОТГ Володимир-Волинського р-ну. Окрім того, журі визначило, що звання «Вчитель-практик» гідний Олександр Врублевський, який представляв Луцький р-н, «Вчитель-дослідник» – Юрій Півень, який захищав честь Ратнівщини, «Творчий вчитель» – Павло Бойко із Рожищенського р-ну.
А ось яка картина вималювалась після підсумкового засідання журі, котре оцінювало вчителів німецької. Перше місце – Михайло Яковчук із м. Луцька, друге – Інна Хільковець з Іваничівського р-ну. Третє місце поділили троє конкурсантів: Юлія Матіюк із м. Нововолинська, Ігор Кузьмич із Маневиччини, Юлія Киричук із м.Володимира-Волинського.Окрім того, на Волині у 2018-му проходив заключний тур «Учителя року» в номінації «Німецька мова».
21 квітня в Палаці учнівської молоді м. Луцька відбулось його урочисте відкриття. 25 педагогів з усіх областей України і Києва та всіх присутніх привітали: перший заступник голови облради Олександр Пирожик; заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець; секретар Луцької міськради, виконувач повноваження луцького міського голови Григорій Пустовіт; головний спеціаліст Міністерства освіти і науки Оксана Коваленко; в. о. завкафедри теорії та практики перекладу Ужгородського національного університету, доктор філологічних наук, професор (голова журі) Іван Зимомря; експерт Німецького культурного центру «Гете-інститут» при Посольстві ФРН в Україні Катаріна Клеменс; начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна та начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.
Ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко у виступі зазначив: 
«Нинішній конкурс «Учитель року» з німецької мови проходить у Рік української мови в Німеччині та німецької – в Україні. Це дуже символічно! Адже ми не просто «йдемо в Європу», ми беремо в неї усе найкраще і прагнемо дати їй наші здобутки. Строго кажучи, ми не йдемо в Європу, а перебуваємо в ній, утверджуємося в ній. І для цього утвердження нам, як ніколи раніше, потрібно досконале знання мови великого німецького народу.
Що більше українських учнів і що краще знатимуть мову Гейне й Шиллера, тим більше можливостей відкриватиметься і в українців, і в німців для взаємного пізнання, взаємного вдосконалення. Бо ж, за словами Франца Кафки, «спілкування з людьми спонукає до самоаналізу»... Знання інших мов, до речі, змушує розумних людей тонше сприймати і рідну. Недарма Гете сказав: «Той, кому чужі іноземні мови, нічого не розуміє у власній».
Окрім коротких промов, звучали й концертні номери у виконанні луцьких школярів. Особливо виділялися «Заповіт» Тараса Шевченка в перекладі на німецьку, який декламувала Світлана Ткачук, учениця НВК № 26, та «Ода до Радості» Людвіга ван Бетховена (Гімн Євросоюзу), заспівана зразковим хоровим колективом НВК «Гімназія №14 ім. В. Сухомлинського» (керівник – заслужений учитель України Олег Романюк).
Минув тиждень напружених змагань – 28 квітня в Палаці учнівської молоді відбулось урочисте закриття третього туру Всеукраїнського конкурсу.
За рішенням фахового журі переможцями стали: перше місце – Михайло Яковчук, учитель німецької мови Луцької гімназії №18, друге – Тетяна Десятник із м. Вінниця, третє – Наталя Шелгунова з м. Маріуполя Донецької обл.
Усіх їх нагороджено грошовими призами від спонсорів конкурсу, а Михайла Яковчука від «Гете-інституту» – ще й освітньою подорожжю до Німеччини.
Їх та всіх фіналістів привітали: Григорій Пустовіт, Тетяна Соломіна (заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації), інші високопосадовці.
У заключному виступі ректора ВІППО Петра Олешка прозвучали такі слова:
«Вчителі іноземних мов у наші часи повинні одержати в українському суспільстві особливий статус. Адже всі ви, шкільні педагоги, навчаючи нашу молодь німецької мови, насправді навчаєте мудрості німецької філософії, глибини німецької літератури, успішності німецької нації. Це надзвичайно важливо для нас, українців, бо ми багато чого упустили, багато чого маємо надолужити, але дечого можемо й навчити. Як казав Бісмарк, «війни виграють не генерали, а шкільні вчителі та парафіяльні священики». І це справедливо не тільки щодо «гарячих» і «холодних» воєн, а й щодо боротьби ідей, і щодо економічної конкуренції. Ось де гартується майбутня успішність української нації – на таких конкурсах. Оплесками повинні зустрічати кожного з фіналістів у ваших містах, у ваших школах. Бо ваша праця, часто малопомітна, кропітка, – це і є справжній патріотизм. Завдяки вам у майбутньому ми й виграватимемо «битви».
Юні митці Волині виконали для учасників цього святкового дійства прекрасні мелодії та запальні танці.

Віктор ГРЕБЕНЮК, 
літературний редактор  науково-методичного вісника «Педагогічний пошук».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%