НУШ: стартуємо успішно!

НУШ: стартуємо успішно!

19-21 вересня на Волині проходив Всеукраїнський семінар методистів іноземних мов обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти «Нова українська школа – на старті до успіху». 

Відкриття семінару відбулося в Луцькій гімназії № 18.  З вітальним словом до учасників заходу звернулися головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко, радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко та начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.
ПетроОлешко, зокрема, сказав:
«Знання мов потрібне молодим людям не тільки для навчання чи працевлаштування – найкраще, коли б вони працювали в себе на Батьківщині. Знання мов потрібне для обміну ідеями. Бо ми спраглі конструктивних ідей Заходу, але маємо що дати й Заходові. Тож методика викладання мов насправді потрібна для майбутньої європейської єдності та співпраці, значної ролі України в цьому процесі. Без нас «європейський проект», переконаний, буде ущербленим. Яке ж високе ваше покликання, дорогі колеги, яка ж велика роль вашої праці!
«Знання мов – двері до мудрості», – казав Бекон. «Хто не знає іноземних мов, той нічого не розуміє і в своїй рідній», – казав Гете. «Людина, яка не знає інших мов, обов’язково має прогалини в своїх ідеях», – казав Гюго. І, нарешті (не знаю, хто сказав, але дуже точно): тільки усмішка розмовляє всіма мовами.
Бажаю вам побільше усмішок у ці дні напруженої праці на Волині! Бажаю вам побільше сонячних днів у житті!»
Під час пленарного засідання завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук Валерій Редько зосередив увагу на дидактичних та методичних засадах компетентнісно орієнтованого навчання іноземних мов учнів початкової школи. Про підготовку вчителів до навчання іноземних мов у новому контексті йшлося у виступах незалежного експерта з питань навчання іноземних мов Олександра Шаленка та менеджера проектів з англійської мови Британської ради в Україні Вікторії Іваніщевої. Консультант Екзаменаційного департаменту Кембриджського університету в Україні Дарина Сіжук презентувала платформу для підтримки пілотного проекту НУШ для учнів 2-го класу. Про особисту траєкторію іншомовного навчання і розвиток першокласника та шляхи запровадження формувального оцінювання його прогресу в Новій українській школі розповіла автор підручників з англійської мови Оксана Карпюк.
Голова журі ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» у номінації «Німецька мова», завідувач кафедри теорії та практики перекладу ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор філологічних наук, професор Іван Зимомря проаналізував проведення конкурсу, зосередив увагу на досягненнях та недопрацюваннях учасників, а також відсутності межі досконалості педагогічної майстерності.
Після презентації навчального закладу директором Сергієм Скороходом та заступником директора з навчально-виховної роботи Наталією Тереховою учасники семінару відвідали й обговорили урок переможця Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року-2018» у номінації «Німецька мова» Михайла Яковчука.
Перший день роботи семінару закінчився майстер-класами від методиста британського видавництва «Express Publishing» Наталії Ляшко, лауреатів Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року» в номінації «Англійська мова» Світлани Трофимчук (2009 р.), Тетяни Піменової (2012 р.) та Євгенії Романюк (2016 р.), активних учасників проектів «Автобіографія міжкультурних зустрічей» Наталії Волчук та «eTwinning» Ірини Крук у секції англійської мови, Оксани Заїки й Наталії Поліщук у секції німецької та іспанської мов, Ірини Ураєвої – у секції французької.
Другий день пройшов у Луцькому НВК № 9. Після презентації навчального закладу директором Олександром Дубиною та віншувальних слів учнів начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко та керівник гуртка англійської мови закладу дошкільної освіти №7 м. Луцька Світлана Гунько ознайомили присутніх з методом асоціативних символів. Учасники семінару побували на уроці англійської мови Наталії Стадник у 1-му класі Нової української школи. 
Опісля розпочався ярмарок ідей від методистів зарубіжних видавництв та українських авторів підручників з іноземних мов «Як організувати навчання у 1-му класі». Про шляхи співпраці з Корпусом миру США в Україні йшлося у виступах Тодда Гейбла, керівника волонтерської групи Корпусу миру США в  Україні, й Тамари Придатко, керівника його Програми TEFL.
Третій день роботи семінару пройшов на базі практик табору «Гарт» Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки в с. Світязь Шацького р-ну. Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Оксана Коваленко зосередила увагу присутніх на новому державному стандарті початкової освіти та нових навчальних програмах з іноземних мов, методичних рекомендаціях щодо навчання іноземних мов у 2018/2019 навчальному році, анонсувала заходи у рамках Року французької мови в Україні, наголосила на аспектах підготовки до проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» у номінації «Французька мова». Оксана Ярославівна також підвела підсумки роботи семінару.
Сповнені нових вражень та емоцій, збагачені новими ідеями, учасники семінару роз’їхалися в усі куточки України, перейнявши досвід освітян Волині.

Світлана БАЦМАЙ, 
методист відділу гуманітарних дисциплін ВІППО.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%