Обласне літературно-мистецьке свято «Різдво йде!»

Обласне літературно-мистецьке свято «Різдво йде!»


«Різдво – це свято, яке всіх єднає!» – під таким гаслом 14 грудня в актовій залі Волинського ІППО відбулось шосте обласне літературно-мистецьке свято «Різдво йде!», що традиційно проводиться за участю учнів з різних куточків Волині, які вивчають польську мову та культуру.  

Відкрив свято ректор інституту, кандидат історичних наук Петро Олешко: «Це свято, започатковане з ініціативи, перш за все, учителів польської мови Волині. Коли в 2013 р. відбувались перші курси підвищення кваліфікації для полоністів, педагоги запропонували організувати таке тематичне свято (не конкурс, оскільки зараз безліч різноманітних конкурсів, а саме свято). Щоб можна було зустрітись у святковій дружній атмосфері, щоб учні могли заспівати чи зіграти якусь сценку, показати свої артистичні здібності, таланти, свій рівень володіння мовою. Це і хороший мотиватор для глибшого вивчення польської мови, культури, традицій, звичаїв. Так ми пізнаємо наших сусідів і навчаємось розуміти один одного, жити в мирі та гармонії. Адже Різдво – це свято, що єднає!».
Звернулась до присутніх і консул Генерального консульства Республіки Польща у м. Луцьку п. Тереза Хрущ, яка привітала учнів із прийдешніми святами, побажала усім гарних емоцій та радісного Різдва. Вона висловила надію, що такі зустрічі допомагатимуть усім нам у глибшому пізнанні світу, спонукатимуть до взаєморозуміння та єднання навколо християнських цінностей: миру, поваги один до одного. 
Кожного року актова зала ВІППО приймає понад 100 учасників. Цього року на свято прибуло близько 130 дітей та їх учителі. Це були команди з Луцького, Горохівського районів, міст Любомля, Луцька, Ковеля, Устилуга, Княгининівської сільської ради.
Гарним початком свята став виступ «Засніжене місто» команди комунального закладу «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 17», учитель Я. Приходько. Щороку радують цікавими композиціями і команда з Забороля Луцького району, (вчитель Л. Глинюк, команда з м. Устилуга, вчитель М. Білан). А найстарші учасники – команда Любомльського професійного ліцею разом із керівником Андрієм Залевським – традиційно демонструють майстерні оригінальні пісенні композиції. 
Хочеться відмітити всіх: і учнів з Павлович Локачинського району, з Підгаєць, Городища, Гірки Полонки, Рокинь, Княгининка, міст Горохова та Ковеля. Кожна команда, кожен учень старанно готуються, щоб гарно заколядувати, зіграти, заспівати. І це вдалось. На жаль, не всі змогли взяти участь у святі у зв’язку з введенням в деяких школах карантину.
Гарним завершенням свята став солодкий стіл і подарунки від Спілки вчителів-полоністів та Генерального консульства РП в м. Луцьку. 
Світлана Зінчук, голова спілки, вручила усім командам «миколайчики» та побажала кожному здоров’я, радості, успіхів і щасливого Різдва. 
«Місія свята «Різдво йде!» – дарувати усім душевне тепло, надію. Нагадати, що наближаються Різдвяні свята, коли на землю спускається Божа благодать, і коли особливо гостро відчувається потреба миру, спокою, гармонії. Ми маємо чудову нагоду бути учасниками сьогоднішнього свята: тож будемо співати, колядувати, щедрувати. Будемо прославляти Різдвяні свята» – побажала п. Світлана. 

Лілія БОНДАРУК 
завідувач відділу гуманітарних дисциплін ВІППО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%