«Творчі сходинки педагогів Волині»

«Творчі сходинки педагогів Волині»


ХХІІІ обласна виставка дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» відбулася у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти 29 березня. Це важливий професійний форум, ефективний майданчик для популяризації інноваційних освітніх методик.

На заході виступили з вітальним словом: заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець; перший заступник голови облради Олександр Пирожик; начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна та начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.
Як зазначив Петро Олешко, ректор ВІППО, мета виставки – популяризація творчих здобутків волинських учителів. А зважаючи на реформування системи освіти в цілому, інноваційні знахідки стануть у пригоді будь-якому педагогові. 
– Ця виставка – особливий представницький форум, на якому освітяни з різних куточків області представляють свої інноваційні практичні й теоретичні розробки, обмінюються досвідом, синтезують нові ідеї та варіанти їх упровадження, – сказала Валентина Вітюк, проректор з науково-методичної роботи ВІППО.
Цього разу на виставці представили 779 робіт педагогічних колективів, творчих груп та окремих освітян із 16 районів, 4 міст, 9 ОТГ та 5 навчальних закладів обласного підпорядкування.
Варто відзначити, що з 2012 р. обласна виставка презентує матеріали за окремими номінаціями, які відповідають освітнім галузям державного стандарту. Так, у 2018-му представлено таку кількість робіт: суспільствознавство (історія, правознавство, економіка, громадянська освіта, суспільствознавство, предмети духовно-морального спрямування) – 190; технології (інформатика, трудове навчання) – 129; здоров’я та фізична культура (основи здоров’я, фізична культура, «Захист Вітчизни») – 99; початкове навчання – 216 та методична робота – 145.
А 19 квітня 2018 р. відбулося закриття виставки. Учасниками заходу були науково-педагогічні та педагогічні працівники ВІППО, члени фахових журі виставки, завідувачі районних (міських) методичних кабінетів, завідувачі гуманітарних відділів ОТГ, заступники директорів закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування, переможці виставки.
З вітальним словом до присутніх звернувся Петро Олешко. Він зазначив, що метою виставки є інформування широкої педагогічної громадськості, органів державної влади й управління про новітні досягнення освіти Волині, прискорення трансформації перспективного педагогічного досвіду в широку практику, виявлення творчих учителів та педколективів, стимулювання пошуку власних оригінальних підходів до вдосконалення освітнього процесу, підвищення престижу освітянської праці. І цієї мети досягнуто.
Валентина Вітюк акцентувала, що найактивнішими були педагоги м. Луцька та Ковеля, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Любешівського і Рожищенського р-нів. Найбільшу кількість робіт, відзначених журі, представили педагоги та педколективи м. Луцька і Ковеля, Ківерцівського, Горохівського, Ратнівського, Маневицького, Луцького, Любешівського та Камінь-Каширського р-нів. А найкращий якісний показник участі у виставці продемонстрували методичні кабінети м. Луцька, Ковеля та Ківерцівського, Горохівського, Ратнівського, Маневицького і Луцького р-нів.
Ректорат подякував відділам освіти РМК (ММК), об’єднаним територіальним громадам, закладам обласного підпорядкування, педагогам за їхню невтомну працю та значні досягнення на освітянській ниві. Вручили грамоти, подяки, 158 робіт нагороджено дипломами різних ступенів.
У рамках закриття виставки працювали т. зв. воркшопи (майстерні продуктивної праці) «Сучасні тренди в освіті. Ділимось досвідом» за всіма номінаціями.
Матеріали виставки поповнили обласний банк педагогічних надбань. За підсумками виставки підготовлено анотований каталог дидактичних та методичних матеріалів освітян Волині.

Ірина ШИНКАРУК, 
завідувач відділу новацій та передових педагогічних технологій ВІППО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%