Хода монахів, але без зимненських монахинь…

Хода монахів, але без зимненських монахинь…

9 лютого в центрі м. Луцька тимчасово буде перекрито рух громадського транспорту. Але причина надто позитивна, щоб обурюватися: відбудеться велелюдна хода монахів під гаслом «Мій Володар – Христос, і я буду Йому вірний!».


З ініціативи Патріаршої комісії Української греко-католицької церкви у справах монашества, з благословення правлячого єпископа Луцького екзархату УГКЦ Йосафата Говери в м. Луцьку відбудеться чергова Всеукраїнська проща монашества з нагоди Дня Богопосвячених осіб.

У програмі прощі: 10 год. 30 хв. – Архірейська літургія в монастирі Святого Василія Великого (вул. Карпенка-Карого, 5); 13. Год. 15 хв. молитовна хода від монастиря вул. Задворецькою на Київський майдан, де відбудеться молитва біля пам’ятника Борцям за волю та незалежність України, а також продовження руху колони пр-том Волі до Музею Волинської ікони; 14 год. 30 хв. – екскурсія учасників Замком Любарта.

Як зазначив на прес-конференції владика Йосафат Говера, до першої на Волині прощі монашества запрошено також представників обласної та міської влад, а також – братів во Христі з різних конфесій.

Раніше подібні прощі відбувалися з благословління предстоятеля УГКЦ Блаженнійшого  Святослав Шевчука у м. Львові, Дрогобичі та Києві, торік – у Чернівцях. Загальна кількість учасників прощі може сягнути понад 300 осіб, які приїдуть із усієї України. тут будуть як ченці з УГКЦ, так і з РКЦ та ПЦУ. Щодо ще однієї гілки православ’я – УПЦ (МП), то на запитання, чи слід очікувати на прощі монахинь із Успенського святогірського Зимненського жіночого монастиря на чолі з ігуменією Стефанією, ігумен луцького чоловічого монастиря Святого Василія Великого отець Терентій Цапчук зауважив, що «на цю тему ми з ними не спілкувалися».

Оскільки зазвичай представники УПЦ (МП) не беруть участі у подібних спільних християнських заходах, то це цілком зрозуміло.

Всеукранська проща ченців у м. Луцьку, до речі, відбуватиметься під гаслом Бладженнійшого Омеляна Ковча: «Мій Володар – Христос, і я буду Йому вірний!».

Світлана КОМА.

На фото автора: священнослужителі УГКЦ під час прес-конференції напередодні прощі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%