Очільнику «Укрпошти» – недовіра!

Очільнику «Укрпошти» – недовіра!

Більше 120 редакторів редакторів національних і місцевих газет 12 лютого зібралися на нараді «Хто захистить українські газети», яку організувала НСЖУ. Серед учасників найбільшого в історії Незалежної України зібрання професійних журналістів – представники Волині: керівник «Вісника і К» Євген Хотимчук і заступник головного редактора «Волинської газети» Сергій Цюриць.


«Поруч з нами ми розраховували, що стане Президент, Прем‘єр-міністр, Міністр інфраструктури, Міністр інформаційної політики, парламент.... Але говорити про важливість захисту інформаційного простору – це одне. А захищати українські газети – це інше...», – відреагував на подію голова Національної спілки журналістів У5країни Сергій Томіленко.

Найбільша в державі творча Спілка констатує безрадісну картину: за 5 останніх років тарифи на передплату й доставку періодики зросли в 4 рази. Це набагато перевищує індекс інфляції, тобто всі розумні межі. У кілька разів подорожчали друкарські послуги, підвищилися комунальні тарифи, а отже, зріс обсяг витрат, що вплинуло на вартість видань. Нині для багатьох газети стали недоступними.

«Минулий рік був важким випробуванням для преси. Загальний передплатний тираж газет і журналів знову впав. І місцеві, і центральні газети стали заручниками «Укрпошти». Закриття поштових відділень на селі, постійне підвищення тарифів, скорочення листонош, зміна в односторонньому порядку маршрутів і графіку доставки робить газети залежними від пошти, а не від читача. В Україні зникають щоденні видання. Навіть щотижневики потрапляють до читача раз на 2-3 тижні. Як наслідок, друковане слово стає дедалі менш доступним жителям глибинки. А село без пошти, без листоноші, без свіжої газети практично сліпе й глухе. Не спроможні повноцінно розвиватися без друкованих ЗМІ міста і райони, новостворені об’єднані громади. І все це – наслідки політики поштового монополіста», – зазначає Служба інформації НСЖУ.

Національна спілка журналістів України і редактори понад 120 газет висловили недовіру генеральному директору АТ «Укрпошта» Ігореві Смілянському, який безпідставно затримує розрахунки з редакціями за передплачені на 2019 р. видання.

«На наше переконання, дальше перебування Ігоря Смілянського в кріслі керівника «Укрпошти» призведе до занепаду друкованих засобів інформації.... Захід солідарний – крім газетярів, велика увага до події від національних телеканалів», – зазначає Сергій Томіленко.

Слід зазначити, що рівень передплат місцевої друкованої періодики на Волині вдалося зберегти фактично на минулорічному рівні завдяки співпраці волинських газет із директором облдирекції АТ «Укрпошта» Іваном Шевчуком та невтомній праці листонош.

Крім цього, голова облорганізації НСЖУ Михайло Савчак на виконання рішення облорганізації НСЖУ скерував до голови облдержадміністрації Олександра Савченка і голови облради Ігоря Палиці клопотання щодо сприяння газетярам у вирішенні невідкладних проблем волинської журналістики.

Розуміючи, що реально на АТ «Укрпошта» та її керівника Ігоря Смілянського має лише Наглядова рада колись державного, але вже акціонерного товариства (котру він сам і очолює!), а ще – Кабмін на чолі з Володимиром Гройсманом, облосередок НСЖУ на Волині сподівається на активну позицію в місцевих органів влади щодо підтримки законних інтересів волинських газетярів.
Крім цього, потужний депутатський запит щодо діяльності АТ «Укрпошта» скерувала народний депутат України від Маневицького округу №23, позафракційна Ірина Констанкевич.

Ситуація – критична, адже неповернення всупереч укладених договорів центральною дирекцією АТ «Укрпошта» волинським редакціям коштів, заплачених фізичними та юридичними особами за газети, створює надважкі умови для роботи творчих колективів.

Наш кор.

На фото Служби інформації НСЖУ: керівники понад 120 українських газет вимагають від влади і поштовиків законних і прозорих взаємовідносин.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%