…І молоко – на прибуткові рейки

…І молоко – на прибуткові рейки

«Хто рано встає, тому Бог дає» – переконалися у Секунській сільській раді Старовижівського р-ну. Бо навіть сільський голова Надія Костючик, перш ніж до офіційної роботи приступити, має коло чотирьох своїх корів попорати.

– Люди в нас роботи не цураються. Худобу не тримають лише ті, кому вік і здоров’я не дозволяють, – каже Надія Панасівна. – Тому коли є підтримка влади, селяни це зразу відчувають. До прикладу – доїльні апарати, що їх минулого року з нашої сільради отримало сім родин, які мають по три і більше корови.

За словами пані голови, такий дарунок оцінюється не лише вартістю в 4 тис. грн, а й зекономленим часом та якістю отриманого молока.

– А наскільки це рукам легше! – додає Надія Костючик. – Ніхто з наших хазяїв не скаже, що то – дрібниця. Бо навіть мені, працюючи сільським головою і маючи стабільну зарплату, не просто взяти й викласти чотири тисячі. Що вже казати за ті сім’ї, котрі живуть із одноосібного господарства!

Оскільки одна корова приносить сім’ї прибуток – по півтори тисячі в місяць за здане молоко (жирністю 3,4%), то люди воліють цю справу і продовжувати, і розширювати.

– Задля цього на 2014 рік чекаємо від влади підтримки в плані залуження пасовищ, – каже сільський голова. – Старі пасовища вже, так би мовити, вичерпали свій ресурс. А тому потребують переорювання та залуження. Тож сподіваємося, що невдовзі 15 гектарів на землях сільської ради вже стануть тим місцем, куди зможемо гнати худобу.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%