Сторінками минулого 14.02.2019

Сторінками минулого 14.02.2019

85 років тому
Дорогу возам!
«Селяни Олицької ґміни оголосили загальний страйк, вимагаючи зниження цін на промислові товари та підвищення цін на продукти сільського господарства. Селяни Щурина (нині – Рожищенський р-н) підтримали його. Організований страйком контролював вивіз продуктів у міста, акція протесту завершилася перемогою: панський уряд скасував сплату за в’їзд селянських возів на міські ринки та знизив податки».
(«Світло Жовтня», 1959 р.).

50 років тому
Чаруків – Донбасу
«Створений у 1966 р. Чаруківський консервний завод – перше в області колгоспне підприємство по переробці продукції городництва, садівництва і м’ясного тваринництва. Досягнення стали можливими завдяки втіленню в життя рішень ХХІІІ з’їзду КПСС про організацію переробки сільгосппродукції на місці її виробництва. Тому зараз консерви з Чарукова Луцького р-ну добре відомі не лише в м. Луцьку, але й у Ризі, Донецьку, Львові, Горлівці та багатьох інших містах СССР».
(«Радянська Волинь», 1969 р.). 

25 років тому
Заступники проти голови
«Найгостріша боротьба за посаду голови місцевої ради розгорнулася в м. Луцьку. Крім діючого мера Анатолія Похи, висунув свою кандидатуру не лише колишній керівник міста Антон Кривицький, керівник Демблоку міськради Сергій Луговий, але й… заступники Анатолія Похи – Володимир Банада, Олег Максимович і Степан Гаврилюк. Це можна назвати черговим луцьким парадоксом. Нам же ж потрібні нові люди, з новими іменами!».
(«Народна трибуна», 1994 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: Антон Кривицький.

10 років тому
Вердикт Шайтана
«Чому в різдвяну ніч на Шахті №10 «Нововолинська» вибухнув  метан, вивчала спеціальна  урядова комісія. Встановлено, що постраждало 7 гірників на заїзді до першого вентиляційного штреку. Начальник територіального управління Держгірпромнагляду Віктор Шайтан озвучив причини вибуху. Перевищення метану в повітрі копальні дійсно є, але замірів ніхто не проводив. Звинувачення шахтарів у курінні, втім, також не підтвердилися. Значить, винна іскра… 
(«Волинська газета», 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%