Патріоти округу – підприємці

Патріоти округу – підприємці


Збираючись у Залізницю Любешівського р-ну, аби завезти солодкий подарунок нашому передплатнику, ми запланували зустріч і з місцевим сільським старостою Любов’ю Михальчук. 

До утворення Любешівської об’єднаної територіальної громади Любов Олександрівна очолювала Залізницьку сільську раду. Журналісти «Волинської газети» неодноразово зустрічалися з цією симпатичною жінкою та мудрим керівником, що тримає у полі зору всі життєво важливі питання громади. Вони знаходили місце і на сторінках нашого часопису.

Нова зустріч була не менш приємною від попередніх. Спочатку Любов Михайлівна з природньої скромності заявила, що чогось особливого в її старостинському окрузі не сталося, тож і нема чим похвалитися. Краще було поговорити з головою ОТГ Олегом Кухом. Цією порадою ми, до речі,  скористалися.  Але подальша розмова засвідчила, що господарка трьох населених пунктів, які входять до її округу, не сиділа, склавши руки.
– 15 лютого ц. р. у місцевому ліцеї  з участю голови ОТГ Олега Куха відбудеться мій звіт про минулорічну діяльність, як старости Залізницького округу, до якого ще входять с. Лобна і Міжгайці,  де проживає 2540 чоловік, – розповідає Любов Олександрівна. – Рік часу ми вже в об’єднаній громаді. Поки що якогось покращення ми ще не відчули. Коли розпорядником коштів була сільська рада, то я наперед планувала свої видатки стосовно того, що маю зробити. Нині прямого доступу до фінансів нема.

– І все-таки, Ви ж не чекали з моря погоди, поточні справи потрібно вирішувати щоденно.
– Звичайно, що так. Вдячна нашим підприємцям, які не тільки йдуть на контакт з місцевим самоврядним органом, але й активно підставляють своє фінансове плече. Саме завдяки тому вдається підтримувати у належному стані інфраструктуру старостинського округу. Дещо посприяв і фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», за кошти якого закупили 200 тонн щебеневої продукції. Удвічі більше придбали наші підприємці, які є справжніми патріотами нашого округу. У Залізниці украй в критичному стані була вул. Рівненська. Там важко було проїхати навіть вантажному транспорту. При допомозі спонсорів, а також залучення новопридбаної техніки ОТГ нам вдалося її відремонтувати. Привели до належного стану вул. Лісоградську, а також дорогу між Залізницею і Лобною. Останній об’єкт допомагала робити і дорожня служба. Щебінь знову-таки закупили спонсори. Підприємці посприяли у встановленні нових вхідних воріт на стадіон.

– Розуміємо, що це далеко не повний перелік того, що зроблено і що ще у планах.
– За рахунок бюджету ОТГ розроблено проектно-кошторисну документацію для старостинських округів, в якій чітко виписано, що і в якій почерговості треба буде робити. Тепер чекатимемо фінансування згідно з програмою соціально-економічного розвитку. Наші депутати, а вони у нас досить активні, постійно ці питання тримають на контролі. Маємо троє обранців від нашого округу. Найактивнішою є Юля Масюк-Подерня. Вона постійно цікавиться ходом виконання сесійних рішень, вносить свої пропозиції та активно їх відстоює.
Що ще хотілося б сказати? При нашому старостинському окрузі створена ініціативна група, яка бере участь у розробці проектів розвитку громади. У минулому році наш проект щодо капітального ремонту вул. Золотаренка на рівні області був визнаний одним з кращих. Нам вдалося вчасно його реалізувати, про що я вже прозвітувалася. 98 тис отримали з обласного бюджету, 70 з ОТГ і 20 тис грн. – це кошти підприємців. Як-не-як, а вулицю привели в порядок і я, вважаю, що люди там задоволені. Бо що таке гравій, а що таке тверде покриття.

– Це, звичайно, не єдиний успіх вашого кругу?

Любов Михальчук дістає з полиці ватман А-2 (газетного) формату і показує план парку, на якому детально позначені всі об’єкти, що мають з’явитися у ньому в недалекому майбутньому.

– У конкурсі, організованому обласним управлінням лісового та мисливського господарства, ми стали переможцями ландшафтного дизайну нашого скверу. Озеленили власними силами при сприянні спонсорів. Спорудимо фонтан, який стане окрасою скверу. Підтримку у його створенні отримали і від фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Робити спільно щось громадою завжди легше, ніж одному. 

– Ми так розуміємо, що цей об’єкт стане окрасою села найближчим часом.
– Саме так. У цьому році ми маємо втілити задумане у життя. Посприяють громаді і лісівники, з якими у нас добрі стосунки і взаємовигідна співпраця. Так що сквер стане своєрідним брендом не тільки Залізниці, а й двох інших населених пунктів нашого старостинського округу. Ним матимуть змогу милуватися і місцеві жителі, і наші гості, потік яких з кожним роком густішає. У мене радіє душа, коли дивлюся на своїх земляків, зустрічаю їх щирі й доброзичливі посмішки. Люди у нас дуже хороші та дружні. Завжди стараюся прислухатися до їх думки, поради, пропозиції. Одній осягнути усього неможливо. Недаремно кажуть, що одна голова добре, а дві – краще. І молодь у нас гарна. Добра зміна росте.

– Це добре, коли керівник так добре відгукується про своїх людей, клопотів у яких сьогодні хоч відбавляй. Та якщо не секрет, то що тепер найбільше болить сільському старості Любові Олександрівній?
– Думаю, що це біль для всієї нашої держави. Мова йде про дороги. У якому вони стані сьогодні, відомо кожному. Ще не кінчилася зима, а асфальт дівається разом з талим снігом. Уряд же декларував, що минулий рік був роком доріг. Виявляється декларувати легше, ніж робити щось якісне. Та, знаєте, я вірю у нашу Україну і, сподіваюся, що усі разом ми зрештою зуміємо переломити ситуацію на краще. У нас не тільки стануть добротнішими дороги, зросте і матеріальний статок кожної родини. Надія живить усі наші серця. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото авторів: староста Залізницького округу Любов Михальчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%