На проектах – сім мільйонів!

На проектах – сім мільйонів!

Кругом вода, а посередині біда – це вже не про Полісся. Бо якщо води на Ратнівщині ніколи не бракувало, то села там мільйони заробляють. І не тільки руками, але й мізками. Не вірите – запитайте у Забродівського сільського голови Миколи Калачука.

– Із 2008 року, відколи почали брати участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних проектах, на розвиток трьох наших сіл маємо сім із половиною мільйонів гривень! – підтверджує очільник громади.

Стартом до цього грошовитого діла був капремонт ФАПів у селах Заброди, Якушів і Лучичі, виконати який вдалося завдяки перемозі в проектах ПРООН. Сподобалося. Відтак наступними об’єктами стали клуб і дитсадок. Далі – Будинок культури і ще один садочок. Потім – освітлення центральних вулиць, де ліхтарі засяяли аж на 10 км сільських доріг.

– Скоро, – продовжує Микола Калачук, – завдяки коштам проектів будемо у ФАПи нове медобладнання завозити, навіть стоматкабінет відкриємо. А оскільки серед наших партнерів – Ратнівська ЦРЛ, то звідти нам обіцяли спеціаліста-«зубніка».

І ще цього року буде врешті реалізовано наймасштабніший проект із кошторисом у 2,5 млн євро! Причому Забродівській сільраді дістатися має 700 тис. євро.

– Тепер необхідно поміркувати, звідки взяти 10 процентів від цієї суми, аби відповідно до умов зробити свій внесок, – зізнається Микола Калачук. – Нашим постійним партнером у плані фінансування виступає ТзОВ «Ратнівський аграрій». Він і надходженнями до сільського бюджету допомагає, і спонсорську підтримку надає. Тож і цього разу пообіцяв, як тільки з’являться можливості, виділити кошти. Тим паче, що підуть вони на будівництво понад п’яти кілометрів доріг із твердим покриттям.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.    

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%