Сторінками минулого 21.02.2019

Сторінками минулого 21.02.2019

100 років тому
Уховецьк під Польщею
«У лютому 1919 р. с. Уховецьк Ковельського повіту загарбала буржуазна Польща. Лише з приходом Червоної армії вдалося створити ревком, який одразу приступив до розподілу між бідняками поміщицьких земель. Його очолив П. Г. Турчин, що пізніше служив у Першій кінній армії С. М. Будьонного. До рідних осель змогли повернутися селяни, котрі під час Першої світової війни були евакуйовані в східні райони, але за поляків село лежало в руїнах, а поля не засівалися».
(«Известия Волынского губернского ревкома», 1921 р.).

85 років тому
Промосковські органи
«Органи московської преси «Русскоє слово» та «Наше врємя», що знайшли собі пристановище «у Вільні, городі преславнім», тільки тим і займалися, щоб зганьбити Волинське церковне життя, пишучи про нього всякі нісенітниці, неправду і наклеп, дихаючи ненавистю і злобою, в яких годі шукати якихось християнських мотивів чи правдивої туги за правдивою Церквою Христовою».
(«За Соборність», 1934 р.).

75 років тому
Большовики і конопля
«Коли порівняти збори конопель за большовиків із 1914 р., то ми побачимо, що врожаї тепер впали наполовину. Большовики на звернули на цю культуру належної уваги, хоча вона дає високі прибутки та забезпечує родину господаря в потребі на прядиво».
(«Український хлібороб», 1944 р.

70 років тому
Делегат і голова
«На голову першого колгоспу в Шацькому р-ні, який отримав високе ім’я Лєніна, одноголосно підтримали кандидатуру члена КПЗУ, комуніста Н. І. Сендера, який 22 жовтня 1939 р. був обраний делегатом Народних зборів Західної України та з іншими одностайно проголосував за возз’єднання з Радянською Україною. Успіхи колгоспного будівництва позначилися вже в 1949 р., коли було створено тваринницьку ферму, де налічувалося 65 голів великої рогатої худоби, а важливу допомогу в обробітку землі надавала Шацька МТС».
(«Жовтнева перемога», 1949 р.).
На фото з архіву: в’їзд у с. Піща, 1969 р.  

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%