Не конкуренти, а партнери

Не конкуренти, а партнери

Як працювати, аби підприємство приносило реальні прибутки, про помилки та новітні технології у сільському господарстві, аграрні ринки, вирощування екологічно чистої продукції та об’єднання заради кращого результату роботи говорили під час прес-конференції, котру для волинських медіа спільно провели польські та українські фахівці.

Європейський проект «Час для бізнесу», який активно втілюють у життя вже не перший рік, дає свої плоди. Чимало волинських фермерів тепер не бояться піти у «вільне плавання» й освоюють не тільки традиційний для нашого краю «картопляний» чи «зерновий» бізнес, а й беруться за «ягідний» та «плодовий».

А чому б і ні? Адже то – прекрасна можливість повчитися у сусідів, а не набувати досвіду способом власних помилок і прорахунків. Окрім того, такі практично-теоретичні навчання фінансуються Європейським Союзом у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Партнерами цього унікального проекту є Горохівська районна рада, Люблінський центр сільськогосподарського дорадництва в м. Коньска Воля, Благодійний фонд «Європейський вектор» та ГО «Волинська сільськогосподарська дорадча служба».

Тож на прес-конференцію прийшли генеральний консул РП у Луцьку Беата Бживчи, голова Горохівської райради Леонід Андрійчук, заступник начальника департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканин, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Луцького району Олег Галасун, директор Люблінського Центру сільськогосподарського дорадництва Антоній Скрабуха, президент Люблінського гуртового ринку на Елізувці Рішард Новак, голова Люблінської Аграрної палати Роберт Якубєц.

Леонід Андрійчук, який свого часу пройшов аграрний вишкіл у Німеччині, не став приховувати: поки на Волині так звані фермери-новатори роблять перші кроки несміливо. Але для того вони й збираються – навчити людей працювати так, аби сільськогосподарська продукція приносила прибуток. І, за його словами, на Горохівщині є чимало зацікавлених фермерів.

На співпраці заради спільного розвитку наголошувала й Беата Бживчи:

– Сільськогосподарські виробники мають проблеми. Думаю, за допомогою цього проекту ми їх здолаємо. Крім того, поляки й українці не можуть бути конкурентами, а мають доповнювати один одного.

Людмила Петриканин зазначила, що на Волині є проблеми зі збутом у дрібних виробників, які вирощують овочі та картоплю. Інколи не вистачає необхідної інформації, тому різноманітні проекти у рамках Євросоюзу сприяють розвитку територій та інформують мешканців села щодо об’єднання. Цей проект, з її слів, сприятиме розвитку підприємництва на селі та об’єднанню дрібних виробників у групи.

Звісно, торкнулися і якості товарів. Адже про жодну конкуренцію не йтиметься, якщо наша продукція не буде відповідати європейським нормам.

– У Люблінському воєводстві 220 підприємств, які займаються вирощуванням саме екологічно чистих сільгосптоварів, – розповів Антоній Скрабуха. – Наші фермери часто беруть участь у різних конкурсах, де здобувають визнання. Недавно перемогу вибороло господарство, в якому займаються вирощуванням лохини.

Досвідом із побудови гуртових ринків сільськогосподарських товарів ділився Рішард Новак. Він також запросив до участі у міжнародній торгівлі наших виробників і зазначив, що вірить у світове ринкове майбутнє України.

Робота тривала й наступного дня. Заняття розділили на секції, аби попрацювати продуктивніше. Назва проекту, котрий репрезентували, – «Час для бізнесу. Створення умов для розвитку підприємництва у сільській місцевості Волинської області України та Люблінського воєводства Польщі шляхом диверсифікації сільськогосподарського виробництва». Його учасники запланували створити веб-сайт, де будуть всі інформаційні матеріали, видані в рамках проекту, графік проведення заходів, інформація про хід реалізації, електронний ціновий бюлетень на сільськогосподарську продукцію, а також інформація про партнерів. Усе це, переконані фахівці, стане неабияким поштовхом до відродження волинського господаря землі.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%