Помічники – людям, опора – державі

Помічники – людям, опора – державі

У чому сила громади? Безперечно, насамперед у здатності обрати потужного лідера. Нині на Волині майже чотири сотні лідерів сільських, селищних та міських громад. На кожного покладено не тільки функції місцевого адміністратора, а й першого порадника, ефективного менеджера, умовно кажучи – зв’язківця між державою та селянином. Можливо, й досі десь тривають дискусії, чи варто клопотатися голові про ідентифікацію худоби, добиватися гарної ціни на молоко, помагати людям збувати сільгосппродукцію… Однак в області є вже чимало прикладів таких громад, де вам скажуть: варто! Бо завдяки цій чорновій, клопіткій роботі маємо головний результат – люди вчаться заробляти, а отже – живуть ліпше. І нема в цьому великої політики, є тільки велика праця.

24 січня відбудеться підсумкова нарада із головами сільських, селищних, міських рад щодо підсумків роботи у 2013-му та означення завдань щодо розвитку територій на 2014-й. У головній залі Волині зберуться професіонали, майстри справи – ті, на чиїх плечах відповідальність за громаду. Пріоритет щодо розвитку сільських територій органи виконавчої влади та місцевого самоврядування – підтримка особистих селянських господарств, де нині виробляють 68% валової сільгосппродукції. Програмами фінансової підтримки із Державного та місцевих бюджетів (яких в області діє 11) скористалося уже майже 30 тис. селян! Лише «Програмою підтримки ОСГ у Волинській області на 2012-2016 роки» на різні заходи (здешевлення вартості штучного осіменіння, компенсацію відсотків за кредитами на закупівлю тракторів, дотації родинним фермам) виділено 3,2 млн грн. У рамках іншої програми «Державна підтримка галузі тваринництва» виділено 20, 4 млн грн дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ, 5 млн грн дотації за худобу, реалізовану на забій переробним підприємствам, 4,1 млн грн – відшкодування витрат на закупівлю доїльних установок. Чимало родин отримало суттєву фінансову підтримку. Ось, скажімо, селяни Сокільської сільської ради Рожищенського р-ну – 326 тис. грн, Березовичівської Володимир-Волинського – 287 тис. грн. Родинна ферма Глинюків із с. Доросині на Рожищенщині в рамках програм АПК отримала 36,2 тис. грн, а сім’я Бондарчуків із Грем’ячого на Ківерцівщині – майже 28 тис.

Коштом програми «Власний дім» введено в експлуатацію 33 житлових будинки загальною площею 3600 кв м, газифіковано 60 осель. За 14 років дії програми 2 тисячі сімей отримали довгострокові кредиті на суму 46 млн грн.

Загалом же фінансова підтримка волинських селян у 2013-му сягнула 14 млн грн!

Допомагають хазяйнувати громадам і керівники сільгоспідприємств. Окрім сприяння у комунальних клопотах, беруть на себе і соціальну підтримку. Так, у Віктора Шумського з «Раті» – унікальна традиція дарувати працівникам автомобілі. Валерій Діброва з господарства «П’ятидні» щороку роздає людям 4 тис. тонн зерна. Андрій Турак із ПОСП ім. Шевченка годує якісною молочною продукцією всю Волинь…Таких прикладів дуже багато.

У допомозі волинському селянину держава й надалі найбільші надії покладає на лідерів сільських громад, тих, хто тримає руку на пульсі життя села, селища чи міста. 2014-го зусилля органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо розвитку сільських територій будуть спрямовані на введення в оборот якомога більшої кількості землі. Земля має працювати на селянина, звідси – хороше поголів’я, збільшення виробництва сільгосппродукції, нові робочі місця, гарна зарплата, гарна ціна на вирощене власними руками. А отже, добробут кожної волинської родини. До роботи!

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%