Сторінками минулого 07.03.2019

Сторінками минулого 07.03.2019

90 років тому
Комасація
«По 8 тис. злотих довелося через рік виплатити селянам за розпочату в 1928 р. панською Польщею т. зв. комасацію – виселення з сіл на хутори. У Седлищах у результаті цього 18 куркульських господарств, яким належало понад 10 га землі кожному, а також деякі середняцькі господарства, що мали по 5 га землі, виселилися на хутори. Крім того, з села виділилося ще 10 більш-менш заможних господарств з урочища Дворан, але сподівання селян на прирізку землі виявилися марними».
(«Прапор Леніна», 1969 р.).

80 років тому
Блага і нужда
«До кінця наближається друге тисячоліття Христової віри на землі християнської культури. Цивілізоване людство, горде своєю наукою та великим організаційним досвідом, стоїть нині якось безсило перед руїницьким процесом матеріально-економічного життя. Надпродукція матеріальних благ у цілому світі і рядом – мільйони безробітних, нужда, голод… Велику духовну катастрофу переживає повоєнний світ. А Схід Європи, так званий С.Р.С.Р., той просто оголосив всякий ідеалізм «капіталістичною гнилизною»…
(«За Соборність», 1939 р.).

50 років тому
Дружба – навіки!
«Рік у рік міцніє дружба смт Турійськ і району з трудящими Івановського р-ну Білоруської РСР і Янувського повіту Люблінського воєводства Польської народної республіки. Доброю традицією став обмін мистецькими колективами та делегаціями на відзначення революційних свят, спеціальними радіопередачами тощо. А в смт Турійськ недавно було прочитано лекції на тему «Дружба СРСР і ПНР – навіки!» та «У сузір’ї республік-сестер».
(«Радянська Волинь», 1969 р.).
На фото з архіву:  відправка хліба державі з гурійського колгоспу імені Пархоменка, село Растів, 1959 р.

30 років тому
Як маму звати?
«Редакційна пошта й досі продовжує постачати неймовірні сюжети з багатої передвиборчої практики. Ось як про що розповів виборець із Горохівського р-ну: «Зустрів мене голова колгоспу і питає, за кого я голосував  у першому тур. «За Бондарчука!». «А тепер за кого будеш голосувати?». «За Бондарчука!», – кажу. Він тоді до мене мало не з кулаками: «Я тебе як вголосую, то ти не будеш знати, як твою матір звати і як ти сам називаєшся!».
(«Радянська Волинь», 1989 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%