Треба об’єднуватись і чути одне одного!

Треба об’єднуватись і чути одне одного!

7 березня до Луцька завітав народний депутат України, член фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність», полковник Юлій Мамчур. Людина легендарної долі і славних традицій! Людина, яка свідомо підтримує Президента України Петра Порошенка!


У буремному 2014-му Юлій Валерійович на чолі 204-ої бригади тактичної авіації Збройних Сил України здійснював оборону Криму. Саме цей героїчний командир 3 березня 2014 р. вийшов до російських загарбників (так званих «зелених чоловічків») і твердо сказав, що особовий склад бригади тактичної авіації в Бельбеку вірний народу України й Військовій присязі…

І ось легендарний полковник Юлій Мамчур – у Луцьку. Прибув він у славне волинське місто не випадково – саме тут віднедавна  дислокується 204 бригада тактичної авіації, переведена спочатку з Криму, а потім і з Херсонщини.

У рамках візиту славнозвісний полковник і народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» зустрівся з військовослужбовцями рідної бригади, розповів студентами Луцького НТУ про можливості та перспективи військової кар’єри, а також відповів на найболючіші питання, які тривожать лучан, що прийшли на зустріч із представником політичної сили на чолі з Президентом України Петром Порошенком.


Юлій Мамчур детально розповів, як завдяки нинішньому Головнокомандувачу Збройних Сил України Петру Порошенку, незважаючи на продовження оборонної війни проти російських окупантів, вдалося відновити боєздатність українського війська. Героїчний офіцер знає, що говорить, адже закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків, а потім упродовж 10 років служив льотчиком-інструктором у рідному м. Умані на Черкащині...

Та після чергового «реформування» Збройних Сил України полковник Юлій Мамчур, як багато інших високопрофесійних військових, був просто викинутий на вулицю...

«У 2002 р. нас зачепила перша масивна череда реформування та розвитку Збройних Сил України, яка закінчилась повним розформуванням нашої військової частини. І це перше моє незрозуміле становище, коли мене банально вивели за штаб і сказали: «Хлопче, ти ще молодий, іди та шукай собі нове робоче місце!». Таке почув я, військовий льотчик 2 класу, майор... Я просто став непотрібний державі. І не один я...», – ділиться спогадами сумними Юлій Валерійович.

На щастя, через декілька місяців звільнилося місце на іншому місці служби, молодому льотчикові вдалося перевестися на Житомирщину, у військову частину на аеродром Наземне. І таким чином Юлій Мамчур залишився в когорті славних військових авіаторів до цього моменту.

«Я зараз працюю у Верховній Раді України заступником голови Комітету з національної безпеки та оборони. Я – діючий полковник, не звільнявся зі Збройних Сил, а перебуваю у довготривалому відряджені. Став народним депутатом України за списком «Блоку Петра Порошенка». І хоча безпартійний, підтримую Президента Петра Порошенка як парламентар із фракції його політичної сили», – наголошує Юлій Мамчур.

Чому не стріляли?

Багатьох волинян продовжує хвилювати тема російської анексії українського Криму та спроб невеликого українського війська відстояти територіальну цілісність держави. Правду знає дуже небагато людей, але один із них – Юлій Мамчур.

«По-перше, стріляли ми, захищаючись, по-друге, в деяких моментах ми не афішували прояви рішучої відсічі агресорам. Пройшло вже 5 років після тих трагічних подій, а здається, що один день... Доволі багато чого змінилося з того періоду, але ті драматичні години, ті доленосні дні залишаться навічно у моїй пам’яті... У кожного є свій етап в житті, коли треба приймати рішення, які знаходяться на межі життя і смерті. Я свій вибір зробив. І 5 років тому, і в наш час, коли підтримую кандидатуру Петра Порошенка на виборах Президента України», – пригадує Юлій Мамчур події березня 2014-го та наголошує на важливому етапі сьогодення.

За словами бойового полковника та патріотичного народного депутата, 5 років тому в Криму та на Сході Україна дуже програвала інформаційно. Проти українських військових застосовували доволі хитру тактику: перед оточенням та блокуванням якогось військового об’єкту російська сторона завжди збирала цивільне населення і прикривалася ним, як живим щитом. Будь-який постріл із української сторони однозначно призвів би до смерті цивільної особи, і це могло б спровокувати хвилі ненависті звичайного, але зазомбованого кремлівською пропагандою населення, яке проживало на Кримському півострові.  

«Для того, щоб ухвалювати такі кардинальні рішення як застосування зброї, будь-який командир повинен отримати певні вказівки. Він має володіти, як мінімум, розвідувальною інформацією про противника та даними про свої війська. І основне: ти повинен знати, якими силами ти володієш, а якими силами володіє противник! А ми 5 років тому в Криму мали тільки точкову інформацію. Я, наприклад, знав, що проти мене стоїть цілий піхотний батальйон чисельністю 450 осіб, озброєний БТРами, мінометами, гранатометами, крупнокаліберними кулеметами... А моя основна зброя, як авіатора, літак, і щоб виконати завдання, мені треба злетіти в повітря з власного аеродрому, котрий уже блокований... І тому ми вибрали таку тактику», – зазначив полковник.

Народний депутат вважає, що в України тоді було мало шансів виграти це протистояння, адже Росія вибрала найскладніший період в історії нашої незалежності: Україна була розділена навпіл подіями на Майдані, втратила Президента, Уряд, парламент був недієздатний, а силові відомства багато років очолювалися російськими агентами.

«Назвати це прямим захопленням я не можу, це просто агресивні дії, які змусили Україну відступити з цієї території, тому що ми програвали і чисельно, і фахово. Але наші військові повели себе гідно і дали можливість нашій державі отямитися, оцінити обстановку та задіяти свої дипломатичні відносини. Тому що будь-яка військова активність могла призвести до тисяч жертв», – наголосив Юлій Мамчур.

Україна – НАТО

«Росії не потрібен тільки Крим, Кремлеві треба вся Україна. Без України немає Російської імперії. Єдиним військово-політичним блоком, який дасть нам можливість втриматися як державі, є НАТО. Тому що ми ведемо війну з країною, другою в світі по потужності збройних сил. У нас лише десята частина від війська, котрим володіє Росія, але ми стримуємо цей шалений натиск. Так, на фронті наші хлопці щодня втрачають своїх побратимів, проливається кров українських патріотів, але ми стоїмо, ми виграємо цю війну», – наголосив народний депутат.

За його словами, Росія постійно нарощує свій воєнний потенціал, вкладаючи всі ресурси у розвиток війська. За даними розвідки, кількість бойового арсеналу країни-агресора на анексованих і тимчасово окупованих територіях рівняється спільному збройному потенціалу Німеччини і Франції. Крім того, Путін відправив до кордонів із Україною 100 тис. професійних головорізів. Ворогом сформовано 3 ударних армії (ударна армія зазвичай створюється з двох танкових дивізій і двох механізованих, авт.). Це говорить про те, що Москва готується не до оборони, а до наступу. На думку Юлія Мамчура, як тільки Україна дасть слабинку, Росія одразу ж цим скористається, ввівши свої війська на нашу територію. Саме тому Президент Петро Порошенко проводить чітку та ефективну оборонну доктрину. Тож саме за ініціативою Петра Порошенка Верховна Рада України підтримала поданий ним законопроект та внесла зміни до Конституції щодо незмінності курсу нашої держави в ЄС та НАТО.

Війна – мир

«Ми межуємо з найагресивнішою країною світу і нікуди від неї не подінемось. Тому ми постійно маємо бути готові до оборони нашої держави», – наголосив Юлій Мамчур.

Цивілізоване суспільство, зокрема США, вибрало методом боротьби санкції. Починаючи з середини березня 2014 р., стратегічні партнери України ввели дуже потужні економічні фінансові санкції проти Росії, проти найближчого оточення Путіна.

«І хоча Росія не відступає, бо Путін боїться показати свою слабкість і втратити підтримку своїх громадян, але іншого шляху немає: крім цього і військового… Але військовий шлях призведе до сотень тисяч жертв. Нагадаю вам про столицю Чечні – м. Грозний, яку Росія зруйнувала фактично за тиждень. Під час війни за незалежність Ічкерії понад 200 тис. мирного населення загинуло… Ми так не можемо, тому що цінуємо життя кожного українського громадянина. На цьому постійно наголошує Президент України Петро Порошенко! Навіть ті, які знаходяться на окупованій території – наші співгромадяни! Ми все одно за них переживаємо, намагаємося допомогти, відправляємо гуманітарні конвої через «Червоний хрест», який окупаційна влада чомусь не хоче приймати... Ми намагаємося підтримати фінансово тих, хто вернувся в Україну. Звісно, всі питання одночасно вирішити не можливо. Але Президент Петро Порошенко, зараз Уряд і Верховна Рада намагаються знайти найкращий шлях», – зазначив народний депутат.

Крім того, ще у 2015 р. Петро Порошенко подав ідею про введення в зону ОРДЛО міжнародного миротворчого контингенту чисельністю від 20 тис. «голубих шоломів», але Росія як постійний член Ради безпеки ООН блокує усі питання, пов’язані з вирішенням конфлікту не на свою користь.

Саме Кремль бачить в особі діючого Президента України єдину силу, здатну організувати рішучу відсіч російській агресії, і саме з цієї причини Москва не втомлюється повторювати, що готова підтримати будь-яку кандидатуру на посаду Президента України, але тільки не Петра Порошенка.

«Зараз ведеться потужна робота і Президентом, і Міністерством закордонних справ, і парламентом, щоб прийняті ці рішення. Якщо введуть миротворчі війська, це дозволить перекрити 407 км неконтрольованого державного кордону з Росією. І тоді маріонеткова «влада» псевдореспублік просто розбіжиться, аУкраїна переможно закінчить цю війну», – впевнений Юлій Мамчур у правильності обраного Петром Порошенком курсу.

На завершення зустрічі він попросив лучан триматися разом і не піддаватися на різноманітні маніпуляції:

«Люди! У мене єдине до вас звернення: треба об’єднуватись і чути один одного! Ні в якому разі не руйнувати відносини за якимись політичними дрібницями, тому що це призведе до розладу всього державного механізму. Як тільки Україна почне «хандрити», зразу ж з’явиться брудний російський чобіт, влізе між нами і продовжить свою агресію вглиб України!».


Після офіційної частини люди ще довго не відпускали героя, фотографуючись на пам’ять та розпитуючи про те, що болить кожному.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%