Гільйотина для «царів»

Гільйотина для «царів»


У намаганні розслідувати порушення та зловживання у сфері волинської медицини союзниками стали нинішній голова облдержадміністрації Олександр Савченко та голова облради Ігор Палиця. В унісон вони розкритикували діяльність облуправління охорони здоров’я облдержадміністрації на чолі з Ігорем Ващенюком в період, коли виконавчу владу Волині очолював Володимир Гунчик.

Голова облради Ігор Палиця 11 березня 2019 р. підписав розпорядження про створення Тимчасової комісії з питань перевірки виконання облдержадміністрацією делегованих повноважень у галузі охорони здоров’я, куди увійдуть депутати облради.  
«Управління охорони здоров’я облдержадміністрації (начальник – Ігор Ващенюк) неефективно використовувало кошти субпроекту Світового банку, який стосується профілактики та боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Величезні суми коштів витрачали на зарплати (від 700 до 3 тис. доларів США на місяць) некваліфікованим консультантам. А також на рекламу, флаєри, нецільове придбання медобладнання. Допускались порушення під час закупівель і на стадії підготовки документів. Те, що розтратити не вдалося, облдержадміністрації довелося повернути», – заявила прес-служба облради.
Слід зазначити, що за кошти Світового банку наша область за час правління Володимира Гунчика мала б отримати в кредит під урядові гарантії  30 млн доларів США  на заходи профілактики та боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Рахункова палата України провела аудит виконання проекту Світового банку та встановила величезні порушення та зловживання.
А журналісти порталу «Конкурент» цими днями зустрілися з головою облдержадміністрації Олександром Савченком, котрий уже майже рік працює на займаній посаді. Серед іншого очільник виконавчої гілки влади Волині доволі критично висловився щодо «кадрової спадщини», залишеної 23 березня 2018 р. Володимиром Гунчиком.
«Після Володимира Петровича (Гунчика, який зараз зберігає за собою мандат депутата облради від списку «БПП «Солідарність» і героїчно трудиться в системі скандального «Укроборонпрому», – авт.) мені залишилися два фікуси, прапор (який не мав би тут висіти), стіл і телефон. Як і повинно бути. Заступники, як я прийшов, відповідно до закону, написали заяви на звільнення. Перший заступник (Олександр Степанцов, колишній юрист луцького автозаводу приватної компанії «Богдан Моторс», – авт.) мене навіть не чекав, хоча я маю претензії до нього. Саме Олександр Степанцов разом з Сергієм Кошаруком, який залишився, завалили проект Світового банку з розбудови сільських амбулаторій, 10 мільйонів (доларів США – авт.) відізвали. Але я розумію Сергія Кошарука, який не міг, як волинянин, підняти голос на свого начальника. У вас це святе. На Волині, якщо став начальником, то ти – цар (сміється)…».
Слід зазначити, що Олександр Степанцов «завалив» цей проект не лише безапеляційно управляючи Сергієм Кошаруком та Світланою Мишковець, але й за участі начальника облздоровуправління Ігоря Ващенюка. Звільнився Олександр Степанцов в один той самий день, що й Володимир Гунчик – 23 березня 2018 р. Решта посадовців в системі обласної виконавчої влади залишилися, але кількох із них згодом Олександр Савченко таки звільнив.
Зараз першим заступником голови облдержадміністрації трудиться Олександр Киричук.
Чи гільйотина невідворотності покарань спрацює за своїм прямим призначенням для голів Володимира Гунчика, Олександра Степанцова, Світлани Мишковець, Ігоря Ващенюка та інших держслужбовців, чи скандал затихне, покаже найближче майбутнє.
В усякому випадку, як зазначає ІА «Волинські новини», щодо Ігоря Ващенюка ще в грудні 2018 р. ГУ Нацполіції у Волинській області на чолі з генералом Петром Шпигою порушило кримінальну справу за фактом придбання за бюджетні гроші для Ковельського ТМО ангіографа за 15 млн 302 тис 964 грн 16 коп., що на 45% дорожче від його митної вартості… 
Та й вручені за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка та його заступниці Світлани Мишковець (курувала медгалузь області і за часів правління Володимира Гунчика, – авт.) 23 автомобілі «Peugeot 301» для сімейних лікарів досі стоять у гаражах без номерних знаків: їх не можуть зареєструвати через фінансові порушення, на чому ще наприкінці минулого року наголошував Олександр Савченко, нещадно критикуючи діяльність усе того ж Ігоря Ващенюка.
Саме тому, зважаючи на систематичні скарги депутатів облради та органів місцевого самоврядування щодо проблем в сфері охорони здоров’я в рамках реалізації державних та регіональних програм, а також інфраструктуру медичної галузі, голова облради Ігор Палиця і підписав розпорядження про створення тимчасової депутатської комісії та розгляд провалів у галузі охорони здоров’я Волині на найближчому сесійному засіданні, котре, вочевидь, відбудеться вже після виборів Президента України.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: депутат Володимир Гунчик на сесії облради 20 грудня 2018 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%