День українського добровольця

День українського добровольця

На Волині вшанували добровольців, які першими зупинили російських окупантів.

Ряд заходів з нагоди відзначається на державному рівні День українського добровольця. Адже саме звичайні патріоти, які з власної ініціативи 5 років тому пішли на фронт російсько-української війни, на першому етапі боротьби зупинили просування «руського міра» вглиб території нашої країни. І серед них були сотні волинян!
Тому з нагоди відзначення Дня українського добровольця напередодні, 13 березня, в м. Луцьку органи влади та представники ветеранських організацій добровольчого руху провели низку урочистостей. О 13.00 год. біля каменя на місці, де буде споруджено пам’ятник загиблим в АТО (ООС) волинянам, на меморіальному комплексі «Вічна Слава» провели громадську панахиду, покладання квітів та організували хвилину мовчання.
Потім велелюдна хода від меморіального комплексу пройшла до Театрального майдану, де вже традиційно духовенство ПЦУ провело молебень, а учасники – покладання квітів до пам’ятного фотостенду Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України».
Завершилося відзначення Дня українського добровольця у Палаці культури міста Луцька, де провели патріотично-мистецьку композицію «Вони для нас виборюють життя…».
День українського добровольця, як нагадує відділ інформаційної політики облдержадміністрації, це свято, що відзначається в Україні щороку 14 березня. День установлений 17 січня 2017 р. Верховною Радою України «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості».
В період 2014-2019 р. на передову лінію боротьби з російськими окупантами та їхніми сепаратистськими посіпаками вирушили сотні волинян, чимало з них полягли в перші місяці боротьби, пропали безвісти, були пораненими чи потрапили в полон: зокрема, в боях під Іловайськом та Дебальцевим. Забезпечували волинських добровольців усім необхідним для успішного ведення бойових дій тисячі земляків, у тому числі – цілі колективи підприємств та організацій області.
Тому День українського добровольця – особливе свято.

Роман УСТИМЧУК.   

На фото автора та Петра КРИВОШЕЯ: під час відновлення силами волинян військової техніки для українського війська, вересень 2014 р.; цьогорічні урочистості з нагоди Дня українського добровольця.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%