Тричі чемпіон – «Луїза» із Пінська

Тричі чемпіон – «Луїза» із Пінська


Чотирилапі мисливці, які вміють шукати… трюфелі, у Луцькому «AdrenalinCity» змагалися за медалі Національної та Міжнародної виставок собак усіх порід «Волинська весна». Переможцем стала чемпіонка Білорусії і Литви «красуня» з Пінська породи кавалер кінг чарльз спаніель «Луїза» Ірини Хоружиної.

У Луцьку у спортивно-розважальному комплексі «AdrenalinCity» м. Луцьк минулих вихідних відбулися Національна та Міжнародна виставки собак усіх порід рангу CAC та FCI-CACIB. 
На відкриття завітав особисто президент Кінологічної спілки України Георгій Онищенко. Він привітав учасників з цією неординарною подією, наголосив на важливості племінної роботи, побажав усім гарних виступів і перемог. 
– Попри Національну, вперше за всю історію виставок на Волині відбулася Міжнародна виставка собак усіх порід рангу FCI-CACIB, – наголосив голова Волинського обласного осередку Кінологічної спілки України «Маршал» Ігор Жмурко. – Окрім українських учасників, до Луцька завітали гості з Білорусії, Польщі, Угорщини та Фінляндії. 
Загалом, для участі в Національній та Міжнародній виставках власники зареєстрували понад сім з половиною сотень чотирилапих. Серед них чимало собак рідкісних і мало знаних для широкого кола порід. Зокрема, мені вперше поталанило побачити трійку здоровезних кошлатих тибетських мастифів, два велетенських італійських Кане-Корсо (охоронці), а ще вперше до Луцька завітали двійко логотто романьйоли – італійських водяних собак. Останніх в Україні ще й двох десятків нема. Ними займаються тільки двоє заводчиків – Ярослава Березюк з Волочийська і Зінаїда Тарнавська із м. Городок Хмельницької області. Луцьк таких собак приймає у себе вперше. 
– е одна з найдревніших порід собак раніше використовувалася в Італії, як і лабрадори, для полювання на дичину, – розповідає пані Ярослава. – Та згодом через зміну природного середовища цього кмітливого пошуковця стали використовувати для пошуку… трюфелів. На сьогодні це собаки для шоу, але вони мають добрий нюх, нижній і верхній зір і ми з Ярославою заповзялися довести, що ця порода варта уваги та всілякої підтримку і в Україні.
Подивитися на найвірніших чотирилапих друзів людини прийшли сотні лучан – подружжя з дітьми, молодь, місцеві собаководи. Волинський обласний осередок Кінологічної спілки України «Маршал», який виступив головним організатором цієї виставкової імпрези, подбав про комфортні умови перебування для власників собак і їх вихованців, різноманітні виставки-продажі кормових добавок та собачу амуніцію, але і за відвідувачів не забув: працювали буфети і кафе, де можна було перекусити, а ще побувати у музеях Корсаків – Сучасного та Модерного мистецтв, Миколи Кумановського, відвідати численні атракціони. Такси, добермани, будьдоги, ротвейлери, самоїди, ши-тцу, сенбернари, мініатюрні шнауцери (хтось, тримаючи їх на руках, називав мишками), ньюфаундленди, болонки, пекінеси, бультер’єри, мопси, чихуа-хуа, доги, грифони, чау-чау, біглі, різноманітні вівчарки, сеттери, лабрадори, американські акіти, чихуа-хуа… Можна помилуватися і навіть погладити золотистих ретріверів, доберманів та інших елітних порід собак. Зустрів на виставці і знайомого заводчика з Волині Володимира Матросова. Він мешкає у с. Черкаси Ковельського району, захоплюється німецькими мисливськими тер’єрами (ягдтер’єрами). Зараз у нього шість таких мисливських собак, ще одного взяв на виховання. На виставку привіз трійко найкращих. Вони виступали на 1 рингу і по-доброму здивували українського експерта Юрія Гергеля, який присудив одній з вихованок Матросова 1 місце. Виступи собак відбувалися на 5 рингах. Суддівство попри уже згадуваного Юрія Гергеля також здійснювали Деметріо Панос (Кіпр), Людмила Ляшова (Україна), Георгій Онищенко (Україна) та Олександр Попов (Україна- Ізраїль). Це експерти найвищого класу, мають багатолітній досвід суддівства, знають все про собак і безпомильно уміють вибрати найдостойніших. 
– Глядачі на власні очі могли побачити собак 70 порід, чимало з яких вважається рідкісними або й унікальними, – каже заступник голови Волинського обласного осередку Кінологічної спілки України «Маршал» Антон Демчук. – Загалом же у виставках взяло участь понад 750 сабак з усіх куточків України та зарубіжжя.
Це була серйозна робота експертів, хендлерів і всієї команди організаторів, звісно, й головним чотирилапим героям довелося потрудитися на рингах у своїх групах та на підсумковому шоу найкращих.
Експерти визначили переможців у конкурсах «Племінна пара», «Best Babby», «Best Puppy», «Best Yunior», «Юний хендлер», «Найкращі у групах FCI», «Найкращий поза групами FCI», «Найкращий собака виставок». А титул найнайкращоїго собаки і головний приз Міжнародної виставки виборола білоруська красуня з Пінська «Луїза» – породи кавалер кінг чарльз спаніель. Віднині вона – тричі чемпіон: Білорусії, Литви і України. Її власники Ірина та Сергій Хоружини не приховували своїх емоцій і навіть пообіцяли «Волинській газеті» підтвердити ці титули і на «Євродогшоу» в Австрії, куди збираються невдовзі. 
Усі переможці були нагороджені кубками і медалями, різноманітними призами, а менеджер з продажу ветканалу фірми «Kormotech» Олесь Войтюк зі своїм колегою вручили їм ще й найсмачніші у світі комплекти собачої їжі. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.6%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (1) - 2.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 5.3%
Банкет під час чуми (23) - 60.5%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (7) - 18.4%
Мені байдуже (1) - 2.6%