Капітан Лапін воює з… журналістами!

Капітан Лапін воює з… журналістами!

Одіозний нардеп Ігор Лапін, якого голова облради Ігор Палиця публічно звинувачував у мародерстві під час бойових дій в АТО влітку 2014 р. і який разом із декількома спільниками боровся з блокпостами, що перекривали залізницю на Сході для зупинки торгівлі з ОРДЛО, знову «прославився» на всю Україну. Цього разу «народнофронтівець», який демонстративно не зустрічався з лідером партії Арсенієм Яценюком під час його недавнього візиту в м. Луцьк, вирішив загнати в стійло всіх працівників ЗМІ нашої держави.


«Чергова атака на права журналістів! Знову  – кримінальна відповідальність за «недостовірну інформацію». Штрафи від 480 тис. і до 3 млн грн! Або виправні роботи (спасибі, що не в'язниця!). Народний депутат від Луцького округу №22 Ігор Лапін (фракція «Народний фронт»), який «роками вибудовує свій авторитет у суспільстві» (цитата з пояснювальної записки політика), зареєстрував проект Закону «щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ». Нардеп пропонує запровадити кримінальну відповідальність за поширення «недостовірних» відомостей у ЗМІ та мережі Інтернет; дозволити Нацраді зупиняти трансляцію телеканалів «до моменту спростування» (цікаво, як може ТБ спростувати, якщо його вимкнули з ефіру?); переслідувати медіа, в ефірі яких громадяни іноземних держав проводять «передвиборну агітацію через журналістську діяльність» тощо, – повідомив про «ініціативу» сина відомого далеко за межами Волині голови Ковельського суду Олександра Лапіна голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Проаналізувавши «ініціативу» Ігоря Лапіна, керівник НСЖУ виявив, що ковельсько-луцький нардеп пропонує запровадити штраф за «поширення у ЗМІ, мережі Інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи» – до 480 тис. грн (до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для кримінальної відповідальності такий мінімум встановлюється на 2019 рік Податковим кодексом не на рівні 17 грн, а на рівні 960грн).

Або журналіст чи громадянин, якщо парламент піде на поводу в Ігоря Лапіна,  може отримати виправні роботи до одного року.
За «умисне поширення» «ганьби» Ігор Олександрович хоче штрафи від 960 тис. грн до 1млн 920 тис. грн і виправні роботи до 2 років! А якщо «недостовірне інформування поєднується з порушеннями виборчого законодавства» – то штрафи і терміни виправних робіт подвоюються....
«За словами Ігоря Лапіна, стати автором чергової ворожої ініціативи щодо утиску прав журналістів та медіа його підштовхнула несправедливість – роками суди розглядають позови про захист честі та гідності. І «подібний стан речей ще більше стимулює правопорушників, особливо, у випадках, коли мова йде про нанесення шкоди публічним особам, які роками вибудовували свій авторитет у суспільстві»...», – цитує Сергій Томіленко.
«Ну, і, звичайно, не може нардеп не прикрити наміри штрафувати, забороняти, блокувати і відправляти українських журналістів на виправні роботи «особливою актуальністю» (цитата) – законопроект подається «в умовах інформаційної війни, яку розв’язала і наразі здійснює Російська Федерація проти нашої держави». Шановні політики! Українські журналісти уже втомилися відбивати ваші атаки! Якщо маєте честь і гідність – не ставайте авторами дикунських проектів!», – висловлює позицію більшості професійних журналістів України Сергій Томіленко.

Слід зазначити, що Ігор Лапін – фігура в області відома. Він народився в 1969 р. у смт Іваничі. Потім із батьком-суддею переїхав жити в м. Ковель, де Лапін-старший згодом очолив міськрайонний суд та керував ним, тісно співпрацюючи з прокурором Сергієм Масаловим, аж доки не вийшов на пенсію.

У 1986 р. Ігор Лапін вступив на денне відділення колись елітного історичного факультету Луцького педінституту, але через рік навчання пішов служити в армію. Назад до студентського життя вже не повернувся, бо в 1988-1992 рр. був курсантом Курганського вищого військово-політичного училища. Майбутній політрук, утім, повернувся з Росії на рідну Волинь і навіть певний час служив офіцером на луцькому військовому аеродромі (в/ч 42198), але ще в званні старшого лейтенанта залишив військову службу «через стан здоров’я».

У 1993-1997 рр. Ігор Лапін навчався у Львівському державному університеті імені Івана Франка (спеціальність «Правознавство», отримав кваліфікацію юриста), а потім трудився адвокатом.

В 2010 р. Ігор Лапін як представник Селянської партії (відома хоча б по приналежності до неї одного з активних учасників «Канівської четвірки» Олександра Ткаченка!) невдало балотувався на виборах Ковельського міського голови.

А наприкінці 2013 р. Ігор Олександрович уже примкнув до учасників Майдану, з червня 2014 р. як доброволець – учасник АТО, «командир 2-ї штурмової роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» (в/ч ПП В 0624)». Після лікування в госпіталі Ігор Лапін виставив свою кандидатуру на жовтневих виборах до Верховної Ради України по Луцькому округу №22.

За підтримки «Народного фронту» Арсенія Яценюка з перевагою в... 28 голосів отримав посвідчення народного депутата України, причому, окружком відмовився перераховувати голоси навіть на дільницях у лікарнях, де, за твердженням основного конкурента Ірини Констанкевич (Ірина Мирославівна таки стала народним депутатом України, але від Маневицького округу №23 на виборах, котрі провели після смерті Ігоря Єремеєва) лікувалися люди з-за меж Луцька, відповідно, вони не мали права брати участі в виборах нардепа-мажоритарника.

Підтримати Ігоря Лапіна приїжджав тоді навіть особисто Андрій Парубій – нинішній Голова Верховної Ради України. Ну, суди стали на їхню сторону… Згодом Ігор Лапін «прославився» ще більше: разом із нардепами Тетяною Чорновол, Павло Кішкаром і Дмитром Лубінцем у підконтрольному Україні донецькому м. Краматорську навіть провели «Антиблокадний мітинг», щоб боротися з тими, хто… на Сході блокував залізницю для припинення торгівлі з ОРДЛО... Згодом цей квартет побував навіть на блок-постах мітингарів, де сталися масові заворушення… Врешті-решт, на законодавчому та урядовому рівні «торгівлю на крові» з окупантами було зупинено.

Ну, а Ігор Лапін, отримавши звання капітана, продовжив займатися політикою. Навіть незважаючи на гостру критику з боку нинішнього голови облради Ігоря Палиці, який публічно звинуватив його в мародерстві, що ніби то здійснювалося в зоні проведення АТО… Ігор Лапін, звичайно, все заперечив і звинуватив самого Ігоря Палицю в усіх можливих гріхах.

Щоправда, Ігор Лапін уже дистанціювався від рідного «Народного фронту», тому під час недавнього візиту в м. Луцьк лідера партії Арсенія Яценюка не брав участі в публічних заходах із колишнім главою Уряду та своїм колегою Ігорем Гузем, який у жовтні 2014 р. також став на захист підтвердження перемоги Ігоря Лапіна.

Чому саме ця особа стала ініціатором «диктаторського закону» (у разі ухвалення здатен у процесі переслідувань журналістів переплюнути всі диктаторські закони Януковича, разом узяті!), залишається тільки здогадуватися.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: скрін-шот зареєстрованого Ігорем Лапіним законопроекту та плакат із вимогою припинити цензуру в Україні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%