Сенсації Андрія Садового – у Луцьку!

Сенсації Андрія Садового – у Луцьку!

18 березня в м. Луцьку побував Львівський міський голова Андрій Садовий, який донедавна був ще й кандидатом у Президенти України, але зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.


В дусі демократичності, Андрій Садовий, який прибув на Волинь разом із Головою підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Верховної Ради України Тетяною Остріковою (фракція «Самопомочі»), зустрівся з журналістами не в фешенебельному конференц-залі, а запросив їх на каву до звичайної кав’ярні в центрі м. Луцька. Забігаючи наперед, слід зазначити, що за духмяний та енергетичний напій Андрій Іванович заплатив сам…

Насамперед, не обійшлося без прямого запитання про вибори. Точніше, чому зняв Андрій Садовий кандидатуру на користь Анатолія Гриценка?

«Дай Бог, щоб після виборів ми мали чесного Президента! – сказав Андрій Іванович. – А зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка тому, що не маю фактів, щоби він крав».

На уточнююче запитання з приводу того, що на Волині та в інших областях в середовищі лідера «Громадянської позиції» є чимало людей із сумнівною репутацією, Андрій Садовий зазначив, що про це знає.

«В мене з цього приводу теж є чимало питань до Анатолія Гриценка… Моя підтримка ж не є безумовною! Тому Анатолій Степанович, думаю, повинен переосмислити свої подальші дії, бути, насамперед, чесним, бо питання чистоти рядів кожного кандидата в Президенти – критично важливе!».

«Ми є парламентсько-президентська республіка», – підкреслив, сказавши, що на парламентські вибори його партія, вочевидь, піде самостійно.

Андрій Садовий також зазначив, що «дуже важливо, аби люди прийшли на вибори, щоб голоси не були вкрадені». В такий спосіб лідер «Самопомочі» закликав волинян неодмінно скористатися своїм виборчим правом 31 березня ц. р., а якщо буде потрібно – то і в другому турі.

Утім, якщо Анатолій Гриценко стане Президентом України, то й питання призначення Прем’єр-міністром саме Андрія Садового не є першочерговим. Бо уряд призначає парламент, а вибори у ВРУ – восени. До речі, щодо найвищого законодавчого органу держави, то Львівський міський голова та лідер «Самопомочі» вважає, що там повинно бути максимум 300 народних депутатів, а не 450. Як передбачено зараз. Мало того: рішення повинні ухвалюватися простою більшістю від присутніх, тоді це дисциплінує нардепів і примусить їх працювати. Він також вважає, що і кількісний склад місцевих рад треба скоротити в два-три рази., а депутатам – передбачити «фінансову компенсацію з бюджету за їхню роботу на благо громади».

Присутні поцікавилися, чи моодже Анатолій Гриценко вийти в другий тур, на що Андрій Садовий сказав, що найкращим, із його точки зору, був би варіант «Гриценко – Зеленський».

Одразу виникло «модне запитання» щодо залежності Володимира Зеленського від Ігоря Коломойського

«Я не знаю, хто від кого зараз залежний більше: Зеленський від Коломойського чи Коломойський від Зеленського?! Бо студія «95 квартал» настільки популярна, що дуже сильно підвищує рейтинги телеканалу «1+1»… І якщо, приміром, Володимир Зеленський перейшов би на інший телеканал, то рейтинги підвищилися б на іншому…».

На запитання, як співпрацює з громадськістю Львова і що думає про відсутність Луцького міського голови (Микола Романюк помер 2 роки тому), Андрій Садовий зауважив, що вхід у львівську мерію та в кабінети чиновників – вільний. А от що парламент уперто не призначає виборів Луцького міського голови (загалом по Україні майже 200 територіальних громад живуть без голів!), то Андрій Іванович вважає, що це – «приниження людської гідності» і «велика зневага до луцької громади». Він переконаний, що саме Президент України Петро Порошенко мав би спонукати свою фракцію в парламенті, а та – існуючу більшість, щоб вибори керівників місцевого самоврядування замість тих, які померли або вибули з інших причин, відбувалися вчасно. І навів приклад польського Гданська, де буквально через півтора місяці після трагічної загибелі мера було проведено вибори.

«Я однозначно вимагаю, щоб вибори луцького міського голови були проведені якнайшвидше!», – сказав Андрій Садовий.

У зустрічі також взяли участь депутат Луцької міськради Юлія Вусенко та депутат облради Костянтин Зінкевич (обоє – від «Самопомочі»).

Крім цього, з’ясувалося, що Андрій Садовий на Волині вивчав досвід переробки відходів цукроваріння на біопаливо на ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», вивчав роботу підприємства з виготовлення поліетиленової плівки, а в другій половині дня запланував зустрітися з активом «Самопомочі».

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: Андрій Садовий і Тетяна Острікова.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%