Волиньгаз оштрафують?

Волиньгаз оштрафують?

Перевірки трьох облгазів – Вінницягаз, Волиньгаз, Київоблгаз» підтвердили незаконність додаткових нарахувань обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнтів.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогаз України у Facebook.

«Перевірки трьох облгазів Вінницягаз, Волиньгаз, Київоблгаз підтвердили незаконність додаткових нарахувань обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнтів. У п'ятницю чекаємо засідання НКРЕКП, на якому мають прийняти рішення про штраф для порушників-облгазів та зобов'язати їх провести перерахунок для всіх побутових споживачів. Вангуємо, наступний крок облгазів - позов до суду на рішення НКРЕКП про накладення штрафу та припис провести перерахунки», - йдеться у повідомленні.

Заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогаз України Олексій Хабатюк поінформував, що за результатами перевірки трьох облгазів визначено, що відбулося порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнту є незаконними.

«У п'ятницю, 22 березня, засідання НКРЕКП. Там розглянуть ці результати перевірок і планують накласти штраф по 850 тис. грн та зобов'язати провести перерахунок обсягів споживання по ВСІХ побутових споживачах. Облгази (не всіх, але ті, що входять у фірташівську РГК - всі) розуміли неказонність своїх дій від самого початку, але свідомо пішли на порушення. Тому наступний крок облгазів позов до суду на рішення НКРЕКП про накладання штрафу та припису провести перерахунки», - написав Хабатюк. І порадив «захищати свої права всіма доступними законними методами - правоохоронні органи, органи захисту прав споживачів, суд тощо».

У листопаді 2018 року більшість побутових споживачів України отримали від постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами. Причиною газзбути назвали "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання", начебто на вимогу Нафтогазу. Нафтогаз, у свою чергу, наголошував, що жодним чином не причетний до цього рішення і засуджує такі дії. НКРЕКП звернулася із запитом в Державну регуляторну службу щодо погодження проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільчих мереж.

Максимальна санкція у разі виявлення порушень - штраф у 850 тис. гривень.

 Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%