Драконівські тарифи «голубого монополіста»

Драконівські тарифи «голубого монополіста»

Перевірки трьох облгазів – «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Київоблгаз» – підтвердили незаконність додаткових нарахувань обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнтів. Відтак,звернення голови облдержадміністрації Олександра Савченка до правоохоронців щодо «космічних тарифів» у платіжках за спожитий газ для населення дали результат. Але чи поверне «голубий монополіст» людям гроші, питання залишається відкритим.


Отже, в прес-службі НАК «Нафтогаз України» повідомили:

«У п'ятницю чекаємо засідання НКРЕКП, на якому мають прийняти рішення про штраф для порушників-облгазів та зобов'язати їх провести перерахунок для всіх побутових споживачів. Вангуємо, наступний крок облгазів – позов до суду на рішення НКРЕКП про накладення штрафу та припис провести перерахунки», –  йдеться у повідомленні.

Заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогаз України Олексій Хабатюк поінформував, що за результатами перевірки трьох облгазів визначено, що відбулося порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнту є незаконними.

«У п'ятницю 22 березня засідання НКРЕКП. Там розглянуть ці результати перевірок і планують накласти штраф по 850 тис. грн та зобов'язати провести перерахунок обсягів споживання по ВСІХ побутових споживачах. Облгази (не всіх, але ті, що входять у фірташівську РГК – всі) розуміли незаконність своїх дій від самого початку, але свідомо пішли на порушення. Тому наступний крок облгазів позов до суду на рішення НКРЕКП про накладання штрафу та припису провести перерахунки», – написав Олексій Хабатюк, якого цитує Агенція «Укрінформ». І порадив «захищати свої права всіма доступними законними методами - правоохоронні органи, органи захисту прав споживачів, суд тощо».

Як повідомляв раніше «Укрінформ», у листопаді 2018 р. більшість побутових споживачів України отримали від постачальників газу (у нас – «Волиньгаз Збуту, – ред.) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами. Причиною газзбути назвали «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання», начебто на вимогу «Нафтогазу», який, у свою чергу, наголошував, що жодним чином не причетний до цього рішення і засуджує такі дії.

Тоді ж, реагуючи на численні скарги волинян, голова облдержадміністрації Олександр Савченко скерував у правоохоронні органи офіційний лист із вимогою перевірити законність діяльності газовиків і за потреби притягнути їх до суворої відповідальності.

«НКРЕКП звернулася із запитом в Державну регуляторну службу щодо погодження проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільчих мереж. Максимальна санкція у разі виявлення порушень – штраф у 850 тис. грн», – деталізували в «Укрінформі».

Втім, щоб кожен приватний споживач міг повернути від ТзОВ «Волиньгаз Збуту» переплачені кошти, доведеться, вочевидь, індивідуально звертатися в Господарський суд. До речі, ця приватна структура отримала ліцензію на монопольне право постачати волинянам природний газ із 1 липня 2015 р.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби «Волиньгазу»: реклама діяльності «Волиньгаз Збуту».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%