За чесну журналістику!

За чесну журналістику!

Заява секретаріатів Львівської, Рівненської та Волинської обласних організацій Національної спілки журналістів України, прийнята на спільному засіданні у м. Львові 15 березня 2019 р.


Ми, учасники спільного засідання секретаріатів Львівської, Рівненської, Волинської обласних організацій НСЖУ, висловлюємо стурбованість перебігом президентських виборів в Україні.

Виборчі штаби кандидатів у президенти за посередництвом багатьох центральних, регіональних та місцевих засобів масової інформації розгорнули широкомасштабну війну компроматів, брудної дискредитації ділових і моральних якостей претендентів, притриманих під вибори не завжди достатньо аргументованих розвінчувань і звинувачень, якими маніпулюють свідомістю громадян, позбавляючи їх права на усвідомлений вибір. Замість змагальності програм кандидатів, їхнього бачення стратегічних цілей розвитку українського суспільства в хід пущено чорні піар-технології, інформаційне кілерство, спекуляції на темі війни і миру, загальнолюдських цінностей, геополітичного вибору нашої держави.

На полі політичної битви недалекоглядні політики та політтехнологи на догоду кремлівським пропагандистам паплюжать українську мову, культуру, історію, всіляко принижують світочів українського народу. Не останню роль у цьому відіграють і деякі наші колеги-журналісти та відомо ким фінансовані медіа.

Ратуючи за чесне волевиявлення громадян та глибоко усвідомлюючи, що найвищою місією журналіста є служіння інтересам суспільство, забезпечення його правдивою, об’єктивною, збалансовано і незаангажованою інформацією, ми звертаємося до працівників вітчизняних ЗМІ незалежно від форм власності і політичної орієнтації:

– під час висвітлення виборчих кампаній суворо дотримуватись чинного законодавства про вибори, професійних стандартів та Кодексу етики українського журналіста;

– утриматися від оприлюднення замовних матеріалів, які принижують честь, гідність та ділову репутацію кандидатів у президенти;

– дорожити власним авторитетом і репутацією журналістської професії, не забувати про юридичну і моральну відповідальність перед суспільством за достовірність інформації та справедливість суджень і коментарів, поважати професійні права колег та корпоративну солідарність;

– утриматися від ганебної практики масової видачі журналістських посвідчень для спостереження за ходом виборів у день голосування.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%