Луцька брама – не магазин!

Луцька брама – не магазин!

Чудом вцілілий елемент міських укріплень XVII ст., що розташований у с. Залісоче Ківерцівського р-ну на під’їзді до смт Олика, лише в судовому порядку вдалося повернути державі!

Апеляційна інстанція залишила в силі рішення Господарського суду Волинської області щодо повернення Державному історико-культурному заповіднику Луцької брами – пам’ятки містобудування та архітектури національного значення. Про це повідомили 22 березня 2019 р. колеги з порталу «Конкурент».
Йдеться про приміщення, яке перебуває під охороною держави, площею 43,4 кв м і вартістю 175 тис. 586 грн.
«Порушення інтересів держави у цьому конкретному випадку полягає у тому, що приміщення, яке без достатніх правових підстав використовувалось суб‘єктом господарювання, є пам’яткою національного значення, перебуває під охороною держави, має особливий порядок передачі його в оренду. Крім того, відповідач використовував пам’ятку у комерційних цілях, у зв’язку з чим втрачається її культурно-історична цінність», – зазначається в повідомленні.
Йдеться про Луцьку браму міських укріплень Олики XVII сторіччя, що розташована у с. Залісоче Ківерцівського р-ну. «Під час здійснення своєї господарської діяльності він (тобто, підприємець, – авт.) керувався охоронним договором, укладеним із відділом культури Ківерцівської районної державної адміністрації у вересні 2014 р., але не погодженим, як того вимагає чинне законодавство, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини», – з посиланням на «Конкурент» сповістила ІА «Волинські новини».
Луцька брама, незважаючи на війни та розруху, вціліла на під’їзді до смт Олика Ківерцівського р-ну від Цуманського перехрестя траси Луцьк-Рівне. Також частково залишилася в первозданному вигляді і чудова дорога, викладена бруківкою. В контексті розбудови Олицького замку та відновлення місцевого римсько-католицького костьолу, про що, зокрема, в інтерв’ю для «Волинської газети» розказував заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось,  Луцька брама в с. Залісоче Ківерцівського р-ну може стати чудовою візитною карткою для туристів.

Світлана КОМА.
На фото автора: Луцька брама біля смт Олика в наш час; вціліла «панська» бруківка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%