Млинівські замість донецьких?

Млинівські замість донецьких?

Віце-президент Спілки адвокатів України Павло Луцюк буде судитися в Волинському окружному адміністративному суді зі своїми колегами, щоб повернутися в комфортне крісло члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. 

Для чого рідний брат горезвісного екс-начальника Одеської міліції Петра Луцюка намагається будь-якими шляхами отримати повноваження впливати на добір та розстановку кадрів служителів Феміди? Невже і для того, щоб рідний брат, справа якого розглядається в одному з одеських судів щодо кривавих подій в м. Одесі 2 травня 2014 р., врешті-решт, вийшов сухим із води?
Отже, брати Луцюки народилися в славному містечку Млинів на Рівненщині, котре всього за 30 км від м. Луцька. Щоправда, кадровий злет у них розпочався в рідній області. 
Та полковник міліції Петро Луцюк, колишній начальник Одеського УМВСУ, якого після кривавих сутичок в Одесі 2 травня 2014 р. звільнили з посади, провели службове розслідування, порушили кримінальну справу за фактом масової загибелі людей внаслідок зіткнень із проросійськими сепаратистами, двічі працював… у м. Луцьку! Петро Сергійович був на посаді заступника начальника облуправління МВСУ (у 2007-2008 рр. та 2010-2011 рр.). 
Чи варто дивуватися, що слідом за уродженцем смт Млинів Петром Луцюком тоді на посаду начальника обласної ДАІ прийшов його земляк – Володимир Кравченя?..
За хорошу службу полковника Петра Луцюка згодом перевели служити в Перлину над морем, тож Революцію гідності він одним із перших «нових міліціонерів» зустрів як начальник міськуправління МВСУ.   «Петро Луцюк – висуванець «Батьківщини» загалом і міністра Арсена Авакова зокрема», – деталізувала в травні 2014 р. «Волинська газета».
 А волинський журналіст і правозахисник Василь Нагорний у соцмережах тоді ж зазначив: «Коли побачив начальника УМВС в Одеській області Петра Луцюка по телевізору, то пригадав, що ця людина двічі засвічувалась у Волинській області. Він займав посаду заст. начальника УМВСУ у Волинській області. Можете запитати в наших міліціонерів, і ті підтвердять, що всі двічі видихнули, коли його переводили в інші області», – написав Василь Нагорний. 
Окрім того, Василь Нагорний вказав, процитувавши слова «знайомого правоохоронця», дуже серйозні аргументи.
«Навіть, якщо Аваков не просив за цю посаду «бабульки», то він все одно чемодан завіз, або міністру, або тому, хто пролобіював це питання, бо інакше він не може. В цієї людини все побудовано на «зелених купюрах», хоча професіоналізму там нуль. Те, що він був в курсі розвитку подій в Одесі задовго до 2 травня, то є факт», – процитували його слова колеги з порталу «ВолиньPost». 
Завершуючи тему Луцюка-міліціонера, слід нагадати, що під час сутичок між проросійськими екстремістами і українськими патріотами в м. Одесі 2 травня 2014 р. сепаратистські бойовики стріляли в людей під прикриттям міліції, що добре видно на відео. 
«В результаті сутичок загинуло 46 людей, до 200 – отримали травми. Наступного дня міністр Арсен Аваков звільнив Петра Луцюка з посади начальника одеської міліції (на яку призначив його рівно два місяці перед цим – 2 березня), і наказав розпочати службове розслідування», – ще одна цитата з порталу «ВолиньPost».І ось нарешті справа Петра Луцюка була розслідувана та передана на судовий розгляд в один із одеських судів.
«Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України 26 лютого 2016 р. скеровано до Приморського районного суду м. Одеси кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього начальника Головного управління МВС України в Одеській області у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України», – з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України повідомила «Українська правда».
Процес тягнеться, як мокре горить. Петра Луцюка на час слідства залишили на свободі, вряди-годи він ощасливлює суддів своєю появою на засіданнях. Кінця-краю – не видно.
Одне з можливих пояснень – чергова судова «реформа», коли всі служителі Феміди повинні проходити нове чистилище. Їхні справи розглядають у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, котра апріорі має слугувати взірцем законності та добропорядності. І ось тут починається найцікавіше!
Бо, як пригадуєте, є не лише Петро Луцюк-міліціонер, але й його рідний брат Павло Луцюк – адвокат.
Павло Сергійович, голова Рівненського обласного відділення Спілки адвокатів, голова Рівненської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, віце-президент Спілки адвокатів України – дуже шанована людина в сусідній області. А віднедавна – і на рівні держави, бо він – ще й член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України! Коли З’їзд адвокатів України його туди делегував разом зі ще одним своїм висуванцем, то, вочевидь, не врахував явного конфлікту інтересів, бо ж «атестовані судді» будуть змушені розглядати «справу Петра Луцюка», відтак, його рідний брат мав би бути осторонь цього процесу. 
Так, Павло Луцюк 3 липня 2015 р. опинився в ролі 16 вершителей долі багатотисячної армії українських суддів. 
Щоправда, юридична громадськість схаменулася, і в лютому 2017 р. усе той же ж З’їзд адвокатів України вирішив відкликати Павла Сергійовича з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
«У голосуванні, яке було таємним, взяли участь 178 делегатів, 5 бюлетенів були визнані недійсними. Проти проголосувало 79 делегатів. Питання про необхідність відкликання Павла Луцюка підняв на З’їзді глава ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазикош. 
«Потрібно достроково відкликати Павла Луцюка з ВККС», – сказав він. 
Його думку підтримала член робочої групи по роботі Луцюка – Надія Корінна. За її словами, на час роботи в ВККС йому заборонено було працювати адвокатом і брати участь в роботі органів адвокатського самоврядування, однак він взяв участь в конференції адвокатури, що говорить про те, що він незаконно суміщав роботу члена ВККС з адвокатською. 
«Ми не можемо допустити, щоб були такі порушення і дії. Я закликаю висловити недовіру Павлу Луцюку і проголосувати за це рішення», –  резюмувала Надія Корінна», – написав «Закон і Бізнес» із посиланням на «Українські новини». 
Далі – більше!
«Великі заробітні плати (приблизно 300 тис. грн) членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не є запобіжником корупційним проявам в цій структурі.За наявною інформацією, член ВККС Павло Луцюк використав своє службове становище для отримання матеріалів іспитів для кандидатів на посаду суддів Верховного Суду, що наразі проходять, а також їх подальшого поширення серед учасників конкурсу з метою отримання матеріальної вигоди. Про вказане повідомило перевірено джерело у Службі безпеки України.
У СБУ не виключають, що вказана корупційна оборудка була здійснена Павлом Луцюком за сприяння керівництва Комісії, а саме: голови ВККС Сергія Козьякова (квота міністра юстиції України Павла Петренка, – ред.) та його заступника Станіслава Щотки, які мають безпосереднє відношення до розробки, зберігання та доступу до конкурсних завдань.
Наразі Адміністрація Президента активно намагається «владнати» цю ситуацію, адже вказана історія може поставити під удар всю «судову реформу».
Тому слід чекати на чергові заяви, що ВККС намагаються дискредитувати, хоча вже більше аніж самі члени ВККС самостійно дискредитували цей орган, цього мабуть зробити неможливо.
Окрім цього, щодо Павла Луцюка здійснюється досудове розслідування й за іншими фактами протиправної поведінки, відомості про які не розголошуються в інтересах слідства», – повідомив портал «Аntiraid.com.ua» 12 листопада 2018 р.
Зрозуміло, що Павло Луцюк, рідний брат якого Петро Луцюк продовжує перебувати під судом і якому загрожує ледь не довічний термін позбавлення волі за потурання міліції в розстрілі проросійськими бойовиками мирних українських патріотів, з рішенням З’їзду адвокатів України не погодився. І – подав позов в Рівненський окружний адміністративний суд, вимагаючи скасувати рішення колег про його відкликання з членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. 
Зрозуміло, що на Рівненщині земляків знають і шанують, тим паче, таких впливових осіб, як брати Луцюки. Тому, за інсайдерською інформацією, всі ще «не атестовані» судді взяли…. самовідвід. 
Справу передали у Волинський окружний адміністративний суд, де епідемія самовідводів також не оминула багатьох служителів Феміди. І, мабуть, лише одна з них – Віра Смокович, котра уже пройшла всі етапи перевірок доброчесності та професійності, і вирішуватиме долю Павла Луцюка. І автоматично – Петра Луцюка. 
Врешті, не тільки їхню… Бо Україна вже пройшла період впливу «донецьких», але явно не заслужила на панування «млинівських»…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталів «Закон і Бізнес» та «ВолиньPost»: адвокат Павло Луцюк; не плаваюча бригантина президента-втікача Віктора Януковича в Межигір’ї як символ вічного приколу; міліціонер Петро Луцюк.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%