Сторінками минулого 28.03.2019

Сторінками минулого 28.03.2019

100 років тому
Слава Директорії!
«Хай живе  З’єднана побідоносна Українська армія! Хай живе український Мойсей – Головний отаман Симон Петлюра і Висока Директорія! Після дев’ятимісячної нечуваної жорстокої боротьби з московськими окупантами-комуністами українськими республіканськими військами нарешті здобуто колиску і столицю державности українського трудового народу – Київ!».
(«Громадянин», 1919 р.).

85 років тому
КПЗУ у Ворзелі
«У передмісті Києва  столиці Радянської України – Ворзелі – відбувся IV з’їзд Комуністичної партії Західної України. Делегати закликали всіх членів КПЗУ до невтомної, незламної боротьби проти шовінізму, націоналізму та антисемітизму, до організації та готування масових боїв проти капіталу, фашизму, окупації, імперіалістичної війни, до впертої і рішучої боротьби за оборону СССР і УРСР, до збереження вірності пролетарському інтернаціоналізмові».
(«Червона Волинь», 1934 р.).

60 років тому
Семирічку – достроково!
«Новими трудовими звершеннями розпочали чергову соціалістичну Семирічку (1959-1965 рр.) працівники промисловості м. луцька. Народилися нові форми соціалістичного змагання – за звання ударників і бригад комуністичної праці. А комуніст Ф. І. Сергієнко, начальник передового фруктоконсервного цеху Луцького консервного заводу, у березні 1959 р. перейшла у відстаючий овочеконсервний цех і вивела його в передові».
(«Радянська Волинь», 1959 р.).
На фото з архіву: свято ударників комуністичної праці в м. Луцьку.

20 років тому
Прощання з Чорноволом
«Тисячі людей прийшли до столичного Будинку вчителя, щоб провести в останню путь одного з героїв визвольного національного руху, боротьби за Незалежність України, лідером Народного Руху України, який міг бути кандидатом на пост глави держави. Попрощатися з В’ячеславом Максимовичем, який загинув внаслідок ДТП, прийшли Президент України Леонід Кучма, Голова Верховної Ради Олександр Ткаченко, Прем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко…».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (3) - 50%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 16.7%
Підстава для негайного звільнення чиновників (1) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%